رفتن به مطلب

نگهداری روزانه بالابر صنعتی قبل از شروع به کار


ŦŁФШ  ΞTłHШ

ارسال های توصیه شده

نگهداری روزانه بالابر صنعتی قبل از شروع به کار

قبل از شروع کار – راهنماي نگهداري روزانه بالابر صنعتي
بالابرهاي اسلب زميني و بالابر آکاردئوني مي توانند براي بهره وري در مشاغل و صنايع بسيار مهم باشند و با رعايت چند مورد براي نگهداري و بازرسي روزانه ، اپراتورها مي توانند از حداکثر زمان کار در سايت هاي کاري اطمينان حاصل کنند. حتي اگر صرف وقت براي انجام اين وظايف هميشه راحت نباشد ، اپراتورها درمي يابند که اگر بالابرهاي قيچي آماده کار باشند و به کار خود در زمينه کاري مدنظر ادامه دهند ، ارزش هر دقيقه را دارد. به عنوان مثال ، قبل از شروع کار هر روز ، اپراتورهاي بالابر صنعتي بايد بازرسي هاي قبل از عمل و محل کار و همچنين تست عملکرد را ، همانطور که در دفترچه هاي راهنماي دستگاه ذکر شده است ، انجام دهند.
بازرسي در محل کار
بازرسي در محل کار به اپراتور کمک مي کند تا تعيين کند که محل کار يک فضاي مناسب و ايمن براي کار با اين دستگاه است. اين بازرسي قبل از انتقال بالابر به محل کار بايد توسط اپراتور انجام شود. دفترچه راهنما منبع خوبي براي شناسايي رايج ترين خطرات ممکن در اماکن و سايت هاي شغلي است ، و هميشه بهتر است که از نظر ناظر بر سرپرست سايت يا مدير ايمني ، خطرات منحصر به فرد در يک محل کار خاص را بررسي کنيد.
در هر محل کاري که در ارتفاع انجام مي پذيرد، اپراتورهاي بالابر قيچي بايد از شرايط خطرناک زير آگاهي داشته و از آنها اجتناب کنند :
• وجود افت يا چاله در سطح کار
• برجستگي ، انسداد کف يا آوار
• سطوح شيب دار
• سطوح ناپايدار يا لغزنده
• انسداد سربار (وجود مانع در ارتفاع محل کار)
• هادي هاي ولتاژ بالا
• پشتيباني سطح ناکافي براي مقاومت در برابر تمام نيروهاي تحميل شده توسط دستگاه
• باد و شرايط بد آب و هوايي
• حضور پرسنل غير مجاز
• ساير شرايط احتمالا ناامن
براي اپراتورها مهم است که هميشه بخاطر بسپارند که وظيفه آنها آگاهي از دستورالعمل ها و قبل از شروع کار است . دستورالعمل هاي نگهداري روزانه در بالابرهاي قيچي خطرات محيط کار را به خاطر مي آورند ، همچنين هنگام حرکت ، راه اندازي و بکارگيري سکوي کار هوايي بايد اين خطرات را مشاهده و از آنها اجتناب کنيد. در صورت ترديد ، اپراتورها بايد کار را مکث کرده و با ناظر سايت شغل يا مدير ايمني مشورت کنند .

bwb02.jpg

بازرسي قبل از عمليات
بازرسي قبل از عمليات بازرسي بصري است که مي بايست قبل از هر شيفت کاري توسط اپراتور انجام مي شود. اين بازرسي به منظور کشف اينکه آيا به لحاظ ظاهري مشکلي در دستگاه وجود دارد و قبل از اينکه اپراتور آزمايشات عملکرد را انجام دهد ، طراحي شده است. بازرسي قبل از عمليات همچنين براي تعيين نياز به روشهاي معمول نگهداري انجام مي شود. به عنوان مثال ، اپراتور بايد چرخ ها ، مکانيسم بالابر و سکو را از نظر آسيب ديدگي بررسي کند ، که بايد قبل از استفاده تعمير شود.
پس از اتمام تعميرات ، اپراتور بايد قبل از شروع به آزمايش عملکرد ، بازرسي مجدد قبل از عمليات را انجام دهد.
تست عملکرد
تست هاي عملکرد به منظور کشف هرگونه نقص در عملکرد دستگاه قبل از استفاده دستگاه طراحي شده اند. اپراتور بايد دستورالعمل هاي گام به گام سازنده بالابر صنعتي را که در دفترچه راهنماي اپراتور موجود است ، دنبال کند تا کليه عملکردهاي دستگاه را قبل از شروع کار آزمايش کند. دانستن اين نکته ضروري است که هرگز نبايد از دستگاه مغاير با نوع عملکرد آن استفاده شود و در صورت مشاهده ايراد يا کشف سو عملکرد ، دستگاه بايد برچسب گذاري شده و از سرويس خارج شود.
براي يادآوري ، تعميرات آسيب ديدگي يا نقص عملکردي که در بازرسي قبل از آزمايش يا آزمايش عملکرد کشف شده است ، فقط با توجه به مشخصات کارخانه سازنده توسط يک تکنسين خدمات واجد شرايط انجام مي شود . پس از اتمام تعميرات ، اپراتور بايد قبل از قرار دادن دستگاه در سرويس ، بازرسي قبل از عمل و آزمايش عملکرد را انجام دهد.
رعايت يک برنامه معمول نگهداري ، از جمله کارهاي مهم شروع به کار روزانه که در دفترچه راهنما ذکر شده است ، به شما اطمينان مي دهد که در صورت لزوم بالابر قيچي آماده کار است.
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...