رفتن به مطلب

نشانه هایی که هشدار یک رابطه سمی زندگی هستند


αℓιяєzαα

ارسال های توصیه شده

در روابط میان هر زوج و زن و شوهری امکان وجود مشکلات و موانع مختلف وجود دارد اما اگر این نشانه های بارز در مشکلات رابطه تان پررنگ شده و به چشم می آیند متاسفانه هشدارهای رابطه سمی است.

 

 

نشانه هایی که خبر از رابطه سمی زن و شوهری میدهند

روابط افراد بعد از ازدواج می تواند با چالش های زیادی روبرو باشد. بیشتر این روابط نیاز دارند که روی آن ها سرمایه گزاری شود و تمام آن ها ارزش تلاش کردن را دارند. اگرچه که بعضی از روابط تا جایی پیش می روند که سمی می شوند. در این بخش از روابط عاطفی میهن فروم قصد داریم انواعی از روابط را به شما معرفی کنیم که برای زن و شوهر سمی می باشد.

علامت رابطه سمی در زندگی مشترک

همیشه روی لبه پرتگاه راه می روید.

اگر زندگی شما به گونه ای است که همیشه باید در مورد همه چیز مراعات کنید و نمی توانید هر حرفی را به راحتی به همسر خود بزنید یا این که همسر شما به شما این احساس را می دهد که از نشان دادن شخصیت واقعی خود نگران باشید، یعنی این که در رابطه ای سمی قرار گرفته اید.

 احساس می کنید که انرژی خود را در زندگی از دست داده اید.

روابط باید چیزهای ارزشمندی را به زندگی شما اضافه کنند، نه این که چیزهایی را از شما بگیرند. زندگی که یک سره در آن با همسر خود در حال جنگ و بحث و دعوا باشید، از لحاظ احساسی و عاطفی به شما ضربه می زند و یک رابطه کاملا سمی می باشد.

 

نشانه رابطه سمی

فقط انرژی منفی دریافت می کنید.

ما انسان ها می توانیم در نوع انرژی به یکدیگر تاثیرگزار باشیم اما در روابط سمی افراد فقط با حرف ها و رفتارهای خود به یکدیگر انرژی منفی انتقال می دهند.

هیچ اعتمادی بین شما وجود ندارد.

زن و شوهرهایی که در زندگی به یکدیگر اعتماد ندارند، تنها باعث آزار و اذیت خود می شوند و هیچ لذتی را از روابط خود نمی برند و این مورد نیز یکی دیگر از روابط سمی می باشد.

با یکدیگر در ارتباط برقرار کردن مشکل دارید.

ارتباط برقرار کردن مثل یک روغن می ماند که روابط را نرم و آسان می کند و باعث می شود که در کنار یکدیگر احساس آرامش و راحتی داشته باشید. با از بین رفتن احترام، افراد کم کم فراموش می کنند که چگونه به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این افراد همیشه هنگام صحبت کردن با یکدیگر دچار کج فهمی می شوند و صحبت هایشان راه به جایی نمی برد.

شما همیشه مورد اتهام قرار می گیرید.

اتهام زدن می تواند به هر طریقی انجام بگیرد:احساسی ، جسمی، ذهنی و یا حتی روحی. اتهام وارد کردن به شخص مقابل یکی از واضح ترین نشانه های ارتباطات سمی می باشد.

به یکدیگر احترام نمی گذارید.

احترام جزء اصلی هررابطه ای بین زن و شوهر می باشد. زمانی که احترام بین شما و همسرتان از بین رفته باشد، یعنی این که در زندگی و رابطه سمی قرار گرفته اید. باید از خودتان سوال کنید که چرا در زندگی قرار گرفته اید که فقط به شما بی احترامی می شود.

علائم رابطه سمی

ویژگی های و نشانه های رابطه سمی

به خود و احساساتتان خیانت می کنید.

اگر احساس کردید که در رابطه همیشه شما هستید که باید چشم پوشی کنید و فداکاری کنید، اصلا نشانه خوبی نخواهد بود. گاهی اوقات طرف مقابل باعث می شود که کاملا خودتان را نادیده بگیرید که این هم از نشانه های یک رابطه سمی است.

احساس می کنید که در تله افتاده اید.

هیچ کس دوست ندارد که در زندگی احساس در تله افتادن داشته باشد و می خواهد که به آزادی خود دست پیدا کند. چنین احساسی در زندگی به این معناست که در جای درستی قرار نگرفته اید.

ارزش شما همیشه زیر سوال می رود.

یکی از نشانه های روابط سمی این است که فرد همیشه باید ارزش های خود را نادیده بگیرد. شما در چنین روابطی احساس ناکافی بودن دارید و همیشه تحت رفتارهای ناسالم قرار می گیرید.

همیشه مورد نقد قرار می گیرید.

نقد هوشمندانه می تواند برای زندگی فرد مفید باشد اما اگر همسر شما همیشه انگشت اتهام و تقصیر را به سمت شما می گیرد و تمام رفتارهایتان را مورد نقد قرار می دهد، یعنی این که در رابطه سمی قرار گرفته اید.

شادی شما در رابطه باید به چیزهای دیگر وابسته باشد.

اگر در رابطه ای قرار دارید که صرفا به خاطر کنار یکدیگر قرار گرفتن احساس شادی و خوشبختی ندارید و بیشتر از انچه که دریافت می کنید را باید پس بدهید، یعنی این که در رابطه سمی قرار گرفته اید.

ویژگی رابطه سمی

علائم یک رابطه سمی و ناسالم

هیچ پیشرفت و رشدی در رابطه وجود ندارد.

رابطه شما همیشه در حال فرود آمدن است و هیچ گاه رشدی ندارد و بهتر از قبل نمی شود. چنین روابطی را باید هر چه زودتر پایان بدهید.

همیشه با موضوع ناراحت کننده ای درگیر هستید.

همیشه در روابط شما اتفاقاتی رخ می دهد که احساس اضطراب و نگرانی به شما دست می دهد. زندگی سرشار از استرس، زندگی طبیعی نیست و زندگی سالم باعث رشد و شادی فرد می شود.

هیچ داد و ستدی در رابطه وجود ندارد.

اگر در رابطه ای هستید که همیشه همسر از شما توقع دارد و می خواهد که شما فقط خودتان را تغییر دهید و خودش هیچ تلاشی برای رابطه نمی کند، یعنی اینکه در رابطه ای سمی قرار گرفته اید.

در کنار همسرتان احساس راحتی نمی کنید.

اگر حس می کنید که هر زمان که در کنار همسر خود هستید، احساس راحتی ندارید و از لحاظ جسمی نیز احساس و کسالت و مریضی در کنار این فرد را دارید، باید خودتان را از این زندگی دور کنید.

زندگی شما به افراد دیگر وابسته است.

اگر حریم شخصی در زندگی خود احساس نمی کنید و برای کوچک ترین تصمیمات باید از دیگران هم نظر بپرسید، یعنی این که در رابطه ای سمی قرارگرفته اید.

طرف مقابل شما را کنترل می کند.

رابطه ای که در آن زن یا مرد مدام یکدیگر را کنترل کنند، یعنی اینکه این رابطه سمی است. در این زندگی فرد نمی تواند خودش باشد و تصمیمات شخصی اش را تنها خودش بگیرد.

کنترل کردن یکدیگر در رابطه

به یکدیگر اولتی ماتوم می دهید.

اگر رابطه عشقی شما وضعیت به گونه ای است که هر کدام از طرفین مدام می خواهد که دیگری را مقصر جلوه دهد یا دیگری را برای بهبود اوضاع تهدید کند، یعنی این که این رابطه سمی است.

طرف مقابل همیشه شما را به انجام کارهای خاصی وادار می کند.

مجبور شدن به انجام فعالیت های خاص توسط فرد مقابل نشان دهنده رابطه ای مخرب از لحاظ احساسی می باشد.

احساسات و افکار شما نادیده گرفته می شود.

یک رابطه اهداف مختلفی دارد که باید با تلاش و تفکر هر دو طرف پیش برود اما اگر رابطه شما به گونه ای است که همسرتان به علایق و نظرات تان اهمیت نمی دهد و همیشه یک طرفه تصمیم می گیرد، یعنی این که در رابطه ای سمی قرار گرفته اید.

آن ها باعث می شوند که در مورد موفقیت های خود احساس بدی داشته باشید.

افراد در روابط سمی به گونه ای رفتار می کنند که فرد مقابل از موفقیت های خود احساس خوبی نداشته باشد. با این کار سعی دارند که به آن ها احساس بی ارزشی دهند.

هیچ امنیتی در رابطه احساس نمی شود.

یکی دیگر از نشانه های رابطه سمی این است که افراد احساس نامشخصی از روابط خود دارند. افراد در این رابطه احساس تنهایی می کنند و در کنار شریک خود حس امنیت و آرامش ندارند.

آن ها مانع روابط شما با دوستانتان می شوند.

هر فرد تنهایی را می توان به راحتی کنترل کرد. آن ها سعی دارند که با دور کردن شما از آشنایان و دوستانتان، به شما حس انزوا بدهند تا راحت تر بتوانند کنترل شما و زندگی تان را در دست بگیرند .

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...