رفتن به مطلب

تازه نگه داشتن گل های طبیعی با روش های ساده


SARDAR

ارسال های توصیه شده

مر گل‌های طبیعی چیده شده‌ را با مراقبت صحیح می‌توان حتی تا یک هفته افزایش داد. راهکارهایی برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی وجود دارد که به آن‌ها می‌پردازیم.
۹ راهکار برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 


| سرویس خانه‌داری - ممکن است به مناسبت تولد، فارغ‌التحصیلی، منزل جدید یا هر مناسبت دیگری یک دسته گل طبیعی هدیه گرفته باشید و یا حتی خودتان برای زیباتر شدن خانه‌تان، آن را خریده باشید. همان‌طور که می‌دانید عمر گل چیده شده محدود است. بنابراین اگر می‌خواهید دسته گل زیبای خود را تا مدت زمان بیشتری در گلدان داشته باشید، بهتر است اقدامات مراقبتی را انجام دهید تا گل‌هایتان تازه بمانند و پژمرده نشوند. در ادامه ۹ راهکار برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی را به شما آموزش خواهیم داد.توصیه‌های اولیه برای تازه نگه داشتن گل‌ های طبیعی
۱. بریدن ساقه‌ها راهی برای جذب بهتر آب

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که ممکن است مرتکب شوید، فراموش کردن بریدن ساقه‌هاست. چند سانتی‌متر از انتهای ساقه را به صورت اریب برش دهید. این کار باعث می‌شود انتهای ساقه به صورت تخت در کف گلدان قرار نگیرد. زاویه‌ای که انتهای ساقه با کف گلدان ایجاد می‌کند موجب می‌شود آب از طریق ساقه بهتر جذب شود. بهتر است که پس از چند روز نیز دوباره این برش ساقه را مجددا تکرار کنید.

 
بریدن ساقه برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 


۲. کندن برگ‌ها؛ ظاهری بهتر و پاکیزه‌تر
همیشه برگ‌های ساقه را جدا کنید. این کار نه تنها باعث آراسته‌تر شدن گل‌ها می‌شود بلکه از رشد باکتری و میکروب‌ها نیز جلوگیری می‌کند. بعضی از گل‌ها مانند گل رز دارای گلبرگ‌های نگهبان هستند که دو یا سه گلبرگ بیرونی گل را تشکیل می‌دهند. کندن این گلبرگ‌ها باعث می‌شود گل شما به طور کامل باز شود. پس از این هرس اولیه، باید روزانه گل‌های خود را برای برگ‌ها و گلبرگ‌های مرده یا پژمرده بررسی کنید تا از گندیدگی و رشد باکتری‌ها جلوگیری شود.


 
کندن برگ‌های زیر گلبرگ‌ها برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 
۳. آب مناسب، عنصری مهم برای گل‌ها
تنها آب دادن به گل‌ها کافی نیست بلکه باید شرایط آب را برای گل‌ها مناسب کنید. گل‌های شما به خصوص پس از برش ساقه‌ها، بدون آب مدت زیادی دوام نخواهند داشت. یک گلدان تمیز انتخاب کنید. آن را با آب دمای اتاق پر کنید و یک بسته مواد مغذی گل را نیز به آب اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که بسته به درستی در آب حل شده باشد و آب خیلی رقیق یا غلیظ نباشد. همچنین مهم است که گلدان خود را به طور کامل تمیز کرده و هر دو تا سه روز یک‌بار آب به همراه مواد مغذی گل را تعویض کنید. 
آب مناسب برای برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 ۴. پرهیز از نور، گرما و میوه‌ها برای عمر بیشتر گل‌ها
عمر گل‌های شما در اتاقی با دمای کم بیشتر خواهد شد. همچنین از گذاشتن گل‌ها در مقابل گرمای خورشید و یا وسایل گرمایشی خودداری کنید. به علاوه از قرار دادن مستقیم آن‌ها در مناطقی مانند پنجره‌های باز، بخاری‌های گرمایشی یا خنک‌کننده‌ها و پنکه‌های سقفی جلوگیری کنید، زیرا این امر می‌تواند باعث سریع‌تر آب از دست دادن و پژمرده شدن گل‌ها شود. به یاد داشته باشید که گل‌ها را کنار میوه‌های رسیده قرار ندهید. میوه‌ها مقداری گاز اتیلن آزاد می‌کنند که باعث کوتاه‌تر شدن عمر گل‌های شما می‌شود.

آزمایش ۹ راهکار برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
ممکن است برای‌تان جالب باشد که با چیزهای ساده‌ای که در خانه‌ی خود نیز می‌توانید بیابید، عمر گل‌هایتان به طور شگفت‌انگیزی بیشتر می‌شود. بسیاری از مقاله‌ها از اثربخشی برخی مواد در تازه نگه‌ داشتن گل های طبیعی سخن می‌گویند. بنابراین در این جا، تاثیر ۹ ماده که گفته می‌شود بر روی طولانی‌تر شدن عمر گل‌های طبیعی موثر هستند را شرح خواهیم داد. این ۹ ماده از این قرارند:

 
  • سرکه سیب و شکر
  • آسپرین
  • سفیدکننده
  • سکه
  • مواد مغذی گل
  • یخچال
  • اسپری مو
  • سودا
  • الکل
در ادامه تاثیر هر یک از این موارد را بر روی گل‌ها در شرایط یکسان و محیط کنترل شده طی یک هفته بررسی کرده‌ایم تا ببینیم هریک چه تاثیری بر تازه نگه داشتن آن‌ها دارد. برای این منظور ۹ دسته گل یکسان را در گلدانی یکسان با آب ولرم قرار داده‌ایم و به هر گلدان یکی از موادی که ذکر شد را افزوده‌ایم. عمر گل‌ها را پس از ۱، ۴ و ۷ روز در هر یک از شرایط مشاهده کرده ایم. برای مقایسه نیز دسته گل دیگری بدون هیچ مواد افزودنی را نیز امتحان کرده‌ایم تا ببینیم پس از ۱ هفته چقدر پژمرده می‌شود. در ادامه نتایج هر یک از این روش‌ها را با هم خواهیم دید.

 
۹ مورد برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 ۱. تاثیر سرکه سیب و شکر بر تازه ماندن گل‌ها
قبل از گذاشتن گل‌های خود درون گلدان، ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب و ۲ قاشق غذاخوری آب را در گلدان با هم مخلوط کنید. سرکه سیب به عنوان یک عامل ضد باکتری عمل می‌کند. شکر را نیز به آن اضافه کنید. شکر نیز به عنوان یک ماده مغذی برای گل‌ها عمل می‌کند. در این آزمایش پس از ۷ روز، ترکیب سرکه سیب و شکر در مقایسه با مواد دیگر، تاثیر آن چنانی در افزایش عمر گل‌ها نداشت و در واقع جایگاه یکی مانده به آخر را از آن خود کرد!


 
ترکیب سرکه سیب و شکر برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 

۲. تاثیر آسپرین بر افزایش عمر گل‌ها
۱ عدد قرص آسپیرین را خرد و آن را در آب درون گلدان حل کنید. گفته می‌شود آسپرین سطح pH آب را پایین می‌آورد و به آن اجازه می‌دهد سریعتر از آوند‌های گل عبور کند و از پژمردگی گل جلوگیری می‌کند. نتیجه‌ای که ما از این آزمایش گرفتیم این است که آسپرین ممکن است راه حلی برای سر درد باشد، اما بهترین گزینه برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی شما نیست.


 
آسپرین برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 

۳. نقش سفید کننده در تازه نگه داشتن گل‌ها
یک قاشق چایخوری سفید کننده را به آب گلدان گل‌های تازه خود اضافه کنید. گفته می‌شود که در این شرایط آن‌ها باید مدت بیشتری تازه بمانند. سفید کننده باعث جلوگیری از کدر شدن آب می‌شود و همچنین باکتری‌های موجود در آب را از بین می‌برد. اگرچه در این آزمایش سفیدکننده از آب در مقابل کدر شدن محافظت کرد اما در تازه نگه داشتن گل‌ها زیاد موثر واقع نشد.


 
سفید کننده برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 ۴. تاثیر سکه در تازه نگه داشتن گل‌ها
یک سکه‌ را در آب گلدان بیاندازید. مس موجود در سکه باید باکتری‌های موجود در آب را از بین ببرد. در روز چهارم به خاطر وجود مس، غنچه‌های گل به زیبایی شکوفا شدند. اگرچه گل‌ها ظاهری زیبا پیدا کردند اما همین سریع باز شدن گل‌ها باعث شد که گل‌ها زودتر نیز پژمرده شوند.


 
سکه برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 ۵. نقش مواد مغذی گل‌ها در طولانی کردن عمر آن‌ها
اضافه کردن مواد مغذی گل به آب گلدان، روشی مناسب و واقعی برای طولانی‌تر شدن عمر گل‌های شما است.

 
مواد مغذی گل برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 ۶. اثر یخچال در تازه نگه داشتن گل های طبیعی
گلدان گل خود را هر شب قبل از خواب در یخچال قرار دهید (به طور معمول ۸ ساعت در شب). گفته می‌شود که گل‌ها در دمای خنک‌تر بهتر رشد می‌کنند. این طور تصور می‌شود که دمای کم به کند شدن پیری کمک می‌کند. در این آزمایش، گلدانی که هر شب در یخچال گذاشته شد، در رتبه‌ی اول قرار گرفت و بهترین راه برای ماندگاری گل‌ها شد. این گلدان گل، حتی در روز ۱۰ نیز به نظر سالم می‌رسید.


 
یخچال برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 


۷. تاثیر اسپری مو بر عمر گل‌ها 
می‌توانید اسپری مو را بر روی گل‌های خود اسپری کنید. در واقع دلیل علمی برای این که اسپری مو به تازه نگه داشتن گل‌ها کمک می‌کند وجود ندارد. این طور تصور می‌شود که اسپری مو، موهای شما را در هر حالتی که می‌خواهید نگه می‌دارد پس چرا گل‌ها را در همان حالت نگه ندارد؟ این آزمایش نشان داد که این تصور اشتباه است. در میان همه‌ی موارد آزمایش شده، بدترین نتیجه‌ای که می‌شد برای تازه نگه داشتن گل‌ها به دست آورد با استفاده از اسپری مو بود. اگرچه بعضی روش‌ها اسپری مو را پیشنهاد می‌کنند اما توصیه می‌کنیم از این روش خانگی استفاده نکنید.


 
اسپری مو برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 ۸. نقش سودا بر تازه نگه داشتن گل‌ها
۱/۴ فنجان سودا را در آب گلدان بریزید. گفته می‌شود که قند موجود در سودا باعث افزایش عمر گل‌های شما می‌شود و حتی بوی آنان را نیز دلپذیرتر می‌کند. به نظر می‌رسد که گل‌ها از شیرینی اضافی لذت می‌برند. سودا به عنوان روشی موفق در افزایش طول عمر گل‌ها عمل کرد. در حقیقت، حتی در روز ۱۰ نیز گل‌ ها تحت تاثیر سودا به اندازه روز اول سالم به نظر می‌رسیدند و تنها تفاوت‌شان این بود که شکوفا شده بودند.


 
سودا برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 

۹. تاثیر الکل بر افزایش عمر گل‌های طبیعی
چند قطره الکل به آب گلدان گل خود اضافه کنید. گفته می‌شود الکل تأثیر متفاوتی در گل‌ها دارد. الکل توانایی در مهار تولید گاز اتیلن، که به رسیدن گیاهان کمک می‌کند را دارد. در نتیجه جلوگیری از گاز اتیلن، پژمردگی گل‌ها را کند می‌کند. در این آزمایش نیز این امر صادق بود. اگرچه الکل بهترین نتیجه برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی را به ما نداد اما مقام سوم را به خود اختصاص داد.


 
الکل برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 

مقایسه ۹ راهکار برای تازه نگه داشتن گل های طبیعی
حتما دقت کرده‌اید که گل فروش‌ها گل‌های خود را در یخچال نگه می‌دارند. اکنون دلیل آن را می‌دانید. سرما اثر بخش‌ترین روش برای طولانی‌تر کردن عمر گل‌های شماست. برای اثر بخشی بیشتر نیز می‌توانید کمی مواد مغذی گل و سودا را نیز به آب گلدان خود اضافه کنید. مطمئن باشید که مدت زمان زیادی می‌توانید از گل‌های خود لذت ببرید.


 
راه حل تازه نگه داشتن گل های طبیعی
 
 
 
proxy.php?image=http%3A%2F%2Fyoursmiles.org%2Fgsmile%2Fbirds%2Fg0520.gif&hash=d954613f04e18dbf3d70cf11950af87b
 
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...