رفتن به مطلب

همه چیز درباره ی ورزش پینت بال


Maryam

ارسال های توصیه شده

پینت بال ورزش بسیار هیجان انگیزی است که در فضای باز و با شلیک گلوله های پر از رنگ انجام می شود و قوانین خاصی دارد.

همه چیز دربار ورزش پینت بال و هر چیزی که باید بدانید تا بازی را آغاز کنید

شاید دوستانی داشته باشید که این را بازی می کنند، یا شاید شما هم به آن علاقه داشته باشید. پینت بال مانند هر ورزشی دیگر تا زمانی که کسی آسیب نبیند، سرگرم کننده است و به همین دلیل است که ما اینجا هستیم - تا مطمئن شوید زمانی که در زمین بازی هستید چه کاری باید بکنید.

 

پینت بال چیست؟

خب، همانطور که این نام نشان می دهد، این بازی شامل گلوله هایی است که پر از رنگ می باشد و یک فعالیت در فضای باز عالی، بسیار سرگرم کننده و مناسب برای کسانی است که برای هیجان شکار زندگی می کنند. هدف از این بازی "حذف" اعضای تیم مخالف با اسپری کردن آن ها با رنگ محلول در آب است. همین!

با این حال، چیزی بیشتر از "بنگ - بنگ" وجود دارد که بچه ها انجام می دهند و البته تاکتیک و تجهیزات و سلاح هم وجود دارد و هر یک از این مولفه ها می تواند به شما یک نکته خاص در زمین بدهد.

ورزش پینت بال

آشنایی با ورزش پینت بال

ورزش پینت بال از کجا آمده است؟

ماشین هایی در اوایل دهه ی 1970 در وزارت کشاورزی امریکا وجود داشت که عقب آنها پمپی متصل بود که رنگ را به مسافت های دور پرتاب می کرد و با این وسیله ، درخت هایی که باید قطع یا هرس می شدند ،علامت گذاری می کردند.

در حدود پانزده سال است که پینت بال به طور رسمی بازی میشود و 5 سال است که به کمیته بین المللی المپیک معرفی شده است تا در بازی های المپیک به عنوان ورزشی جدید وارد گردد فرم جدید پینت بال در حال بررسی درکمیته بین المللی المپیک تحت نام x-ball می باشد . از پینت بال به عنوان شطرنج زنده در جهان نام برده می شود.

ورزش پینت بال در ایران از سال 1380 بنا نهاده شد. زمین ورزشی ماتریکس مجموعه ی ورزشی انقلاب اولین زمین ایرانی ژینت بال می باشد.این زمین بزرگ ترین زمین سر پوشیده در جهان می باشد .

زمین بازی پینت بال چگونه است؟

زمین مناسب برای ورزش پینت بال شامل بسیاری از موانع طبیعی یا مصنوعی باشد که می توان انها را به صورت یک محیط خاص جنگلی یا شهری کرد و یا حتی می تواند شامل محتوایی تاریخی باشد.

میدان های کوچکتر همانند زمین های اسپید بال یا زمین های مسابقات می تواند شامل موانع وسنگرهایی به صورت باد کردنی باشد. میادین تجاری می توانند شامل امکاناتی چون حمام مناطق تفریحی قفسه مسئول نگهداری وسایل پر کننده های مخازن های هوا و رستوران باشند.

زمین مسابقه باید زمینی صاف و هموار به ابعاد 55×33 متر و در یک منطقه بدون شیب باشد، تا میزان حوادث را کاهش داده و کاملاً به وسیله توری مورد تأیید انجمن محصور گردد تا امنیت مسابقه را تضمین نماید. در زمین بازی حداقل 25 مانع به فاصله حداقل 5/1 متر از خطوط اطراف زمین قرار می گیرد.خ

طوط اطراف زمین بازی باید به گونه ای کشیده شود که به وضوح قابل دیدن بوده و حداقل 5/1 متر با تور اطراف زمین فاصله داشته باشد.ایستگاه پرچم حداقل 2 متر عرض داشته و در وسط مرزهای عرضی زمین قرار دارد.

قبل از این که شروع به صحبت درباره سلاح و لوازم کنیم، بیایید اصول اولیه را بررسی کنیم.

زمین پینت بال

فواید و قوانین ورزش پینت بال

باید ها و نباید های ورزش پینت بال:

قانون شماره اول:

هدف از پینت بال این است که تیم دیگر را از بازی خارج کنید اما چطور می توانید این کار را با یک روش ایمن و کاملاً سرگرم کننده انجام دهید؟

خوب، در فیلم های نمایش ی مختلف، ممکن است افرادی را ببینید که لباس های محافظ، زره بدنی، محافظ زانو و این جور چیزها را می پوشیدند. پینت بال (که نباید با ایرسافت اشتباه گرفته شود) مهلک نیست اما می تواند منجر به آسیب جدی شود.

بنابراین اولین قانون این است:هرگز لوازم حفاظتی خود را درنیاورید، اگر چه گلوله های رنگی وقتی که به پوست ضربه می زنند، پاشیده می شوند اما می توانند برخی کبودی های زننده ای را برجای بگذارند و هم چنین خوب نیست که کسی را از فاصله خیلی نزدیک بزنید و حملات آشوب گرایانه (ضربه زدن به رقیب تان با قنداق تفنگ) نیز قابل قبول نیست.

قانون شماره 2:

همیشه به یاد داشته باشید که لباس های بلند مانند شلوار ورزشی، پیراهن آستین بلند و بسته به زمین و پوتین بپوشید . بله، می دانیم که در طول تابستان زیاد عرق می کنید، اما آن ها یک لایه اضافی حفاظتی را در طی مسابقه به شما می دهند.

و حالا، مهم ترین، ترسناک ترین هر چیزی که شما می خواهید آن را صدا کنید، قانون - آورکیلینگ" کاملاً خوب نیست. یک تیر برای از بین بردن یک بازیکن کافی است و هر چیزی بیش از دو گلوله برای یک نفر، آورکیلینگ گفته می شود پس با این چیزها در ذهنتان، بیایید کمی درباره لوازم صحبت کنیم.

اقدام دوم - سلاح و لوازم ورزش پینت بال:

اگر یک تازه وارد هستید، ایده خوبی است که لوازم خود را اجاره کنید، تا ببینید که این نوع ورزش را دوست دارید یا نه. اکنون، سه چیز وجود دارد که شما باید با آن ها بازی کنید:مهمات، سلاح و لوازم محافظ.

1. مهمات:

مهمات پینت بال شامل گوی هایی سبک است که با رنگ محلول در آب و با غشای نازکی از ژلاتین پوشانده شده است . شما می توانید این ها را در هر فروشگاه ورزشی پیدا کنید یا می توانید از جایی خریداری کنید که بقیه لوازم خود را اجاره کرده اید.

توپ های رنگی برای پاشیدن رنگ بر روی جای شلیک شده طراحی شده اند و مواظب باشید که اسلحه را به کجا نشانه می روید! شلبک شدن به خودتان آخرین چیزی است که در بازی می خواهید و آن ها معمولاً به دو شکل می آیند:کالیبر - 68 یا کالیبر - 50

 توپ پینت بال

توپ های رنگی بازی پینت بال

2. سلاح ها: اسلحه پینت بال :

از یک سیلندر CO2 با فشار بالا تشکیل شده است که با استفاده از این موتور، 205 مایل در ثانیه حرکت می کند و اسلحه شما چهار قسمت دارد که عبارتند از:

مخزن هوای فشرده - که نزدیک دسته است و بسته به تولید کننده، مخزن می تواند با هکتوپاسکال، نیترو، هوای فشرده یا CO2 پر شود و نوع مخزن گاز میزان سرعت یا کندی شلاق را مشخص می کند.

قیف- این یک جز و قسمت بزرگ و قیف مانند است که در بالای اسلحه قرار دارد و جایی است که مهمات در آن منفجر می شود.

نشانگر / لوله تفنگ - کمک می کند تا با شلاق زدن حرکت کند و لوله مطمئن باشد که فشنگ به هنگام بیرون آمدن از هوای مناسب عبور می کند.

مسدود کننده دستگاه- مانند یک سلاح واقعی، تفنگ پینت بال دارای امنیت است تا مطمئن باشید که سلاح تان به طور تصادفی تخلیه نمی شود.

اگر به دنبال خرید یک تفنگ مبتدی هستید، به دنبال سلاح های قدرتمند و گران نباشید و در عوض، یکی را انتخاب کنید که با تفنگی که با آن تمرین می کنید مطابقت داشته باشد و قبل از خرید آن را با دقت چک کنید.

توپ های پینت بال کم و بیش شبیه به هم به نظر می رسند و البته، سفارشی سازی اضافی نیز در دسترس است ( به عنوان مثال یک مخزن هوای خازنی ، یک قیف بزرگ تر ).

3. لوازم محافظتی:

قبل از شلیک در زمین، حفاظت را فراموش نکنید و بدیهی است که مهم ترین چیز ماسک است. به نوعی شبیه به یکی از آن ماسک های ضد گاز است، مینوس های فیلتر و با یک سوراخ نمای وسیع تر. برای اولین مسابقه، اجاره کردنش ارزان تر از خریدش خواهد بود و دوباره دقت کنید که در طول مسابقه پینت بال آن را برندارید چون قطعا دوست ندارید در چشم هایتان رنگ برود.

برای حفاظت بیشتر می توانید از جلیقه بدن، دستکش و پد های زانو استفاده کنید و حالا، برای اولین تیراندازی توصیه می کنیم که با لوازم کامل حرکت کنید و بعد از آن شما می توانید یک یا چند چیز (هر چیزی غیر از ماسک) را حذف کنید!

بخش 3 - مقررات، تاکتیک و برنده در ورزش پینت بال:

همانطور که گفتیم، قوانین ساده هستند - شلیک، دویدن و برنده شدن. با این حال، این بدان معنا نیست که هر مسابقه باید مطابق با قوانین مشابه باشد (که کسل کننده خواهد بود!). برای مثال، به جای تیم کشی می توانید یکی برای همه را مسابقه دهید - که آخرین مرد ایستاده برنده این جایزه می شود .

 اسلحه ورزش پینت بال

ورزش پینت بال چگونه است؟

در بخش معرفی ورزش پینت بال در ورزش و تناسب اندام میهن فروم چند ایده بیشتر وجود دارد :

 • پرچم را در وسط زمین بگذارید و تیمی که پرچم را به پایه خود بیاورد برنده مسابقه می شود .
 • بازی مرگ - مبارزه تا آخرین فرد ادامه دارد و هیچ برنده ای در اینجا وجود ندارد .
 • خنثی سازی بمب - درست مانند مقابله با حمله . یکی از اعضای تیم بمب را روی چیزی قرار می دهد و دیگری باید آن را خنثی کند.

قوانین دیگری که باید در هنگام بازی با آن ها در ذهن داشته باشید :

 • کمپینگ نداریم - به معنای مخفی شدن در برخی جاهای سخت برای مشاهده و تک تیراندازی هر کسی که نزدیک باشد. – نه نه
 • پاک کردن رنگ نداریم - فقط به این خاطر که کسی به شما ضربه می زند، این به آن معنا نیست که شما باید با محو کردن رنگ، تقلب کنید و یک ورزشکار باشید و شکست را بپذیرید.
 • همیشه بالاتنه را هدف قرار دهید - به سر، پاها، کشاله ران و یا دست های کسی شلیک نکنید.
 • به اطراف خود توجه کنید - اگر شما رهبر تیم هستید، فکر نکنید که منطقه امن است و قبل از اعزام به کل تیم، کسی را پیدا کنید و می توانید در کمین راه بروید.
 • همیشه مهمات اضافی داشه باشید.
 • به کسی از فاصله نزدیک شلیک نکنید.
 • به آنچه داور باید می گوید گوش دهید. مسابقات پینت بال برای مبتدیان معمولاً توسط یک کارمند محل که به عنوان داور شناخته می شود، نظارت می شوند و آن ها به شما خواهند گفت که چه کاری باید و چه کاری نباید بکنید.
 • ایمنی تفنگ را تا زمانی که مسابقه شروع شود، حفظ کنید.

اگر شما بخشی از تیم هستید و یا به عنوان رهبر منصوب شده اید، پس قطعاً ایده خوبی است که چند تاکتیک را امتحان کنید که در اینجا چند پیشنهاد برایتان ارائه شده است:

 • ابتدا دیده بانی و بعد شلیک کنید.
 • اگر نمی توانید از موقعیت خود پیشی بگیرید، به برخی از اعضای تیم تعان دستور دهید تا آن را کنار بگذارند.
 • به آرامی حرکت کنید اما سرعت زیادی داشته باشید.
 • در فضای باز نمانید.
 • اگر صدای حرکت چیزی را می شنوید، دست به کار شوید.
 • هرگز تصور نکنید که یک مکان امن وجود دارد.
 • حمله به جلو هرگز ایده خوبی نیست.
 • عقب نشینی به معنی پیشروی در جهت دیگری است.
 • از اعضای تیم خود بخواهید لباس های استتار را بپوشند.
 • قوز کردن همیشه به شما دقت بهتری نسبت به ایستادن می دهد.

هیچ تیمی یا بازیکنی به هیچ وجه حق ایجاد تغییر در زمین بازی را نخواهد داشت.

بازیکنان برای شرکت در مسابقه باید کارت شناسایی معتبر و مخصوص انجمن پینت بال ایران را داشته باشند. بازیکنان بایدبتوانند کارت شناسایی خود را در تمام مواقع ازجمله در زمین بازی ارائه دهند. هیچ بازیکنی بدون نشان دادن کارت شناسایی پیش از شروع بازی، اجازه شرکت در مسابقه را ندارد.

فقط بازیکنانی که کارت شناسایی معتبر مربوطه و اشخاصی که دارای مجوز رسمی هستند، مجازند وارد منطقه مجاز ورزشکاران شوند

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
 • اضافه کردن...