رفتن به مطلب

۱۰ ترفند که کاربران ویندوز فون ۸ باید بدانند؟!


SARDAR

ارسال های توصیه شده


مجموعه: موبایل ، لپ تاپ و تبلت
 


 

 
 
ویندوز فون ۸ سیستم عاملی ساده و تمیز درعین حال قدرتمند برای یک گوشی هوشمند است. البته هنوز کاستی های در آن دیده می شود, که  با گذشت زمان و بروز رسانی های مداوم مایکروسافت در حال بر طرف شدن است.
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
 
 
در این مقاله به ۱۰ مورد ازنکته های که هر کاربر ویندوز فون باید بداند اشاره کنیم.شاید برخی ازترفندها برای شما بسیار ساده باشند, اما آنها بسیار مهم هستند و ما می خواهم که همه کاربران WP8, آنها را بدانند تا در مقالات آموزشی تخصصی این سیستم عامل که در آینده انتشار می دهیم مشکلی نداشته باشند. پس اگر حتی با ویندوز فون ۸ آشنایی دارید باز هم خواندن این مقاله را توصیه می کنم.
 

۱- گرفتن تصویر از صفحه نمایش (Take a screenshot)
 
این یک ترفند مفید است. شاید نیاز باشد گاهی از صفحه گوشی خود عکس بگیرید , دلیل آن می تواند آموزشی یا عکسی از یک بازی جهت سرگرمی باشد. برای این کار فقط کافی است کلید های Startویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایشو Power  ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایشرا همزمان فشار دهید.
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
 
 
البته شاید در ابتدا کمی سخت باشد ولی با چند بار تمرین در این کار استاد می شوید. عکس های گرفته شده در آلبوم تصاویر Photos album ذخیره می شوند.
 

۲- دکمه های گوشی چه کاری انجام می دهند ؟
بر روی گوشی سه دکمه وجود دارد.آنها در عین ظاهری ساده , قدرت های نهفته دارند که  مدیریت و دسترسی سریع به بخش های خاص را فراهم می کنند.

اولین کلید دکمه Back ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایشاست. همانطور که انتظار داشتید با فشار دادن آن, شما به یک صفحه قبل منتقل می شوید.اما با نگه داشتن آن برای چند لحظه , برنامه App switcher و لیستی از برنامه های در حال اجرا نمایش می یابد و قادر هستید در بین آنها سویچ کنید.
 
 
 
دکمه بعدی Start ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایشاست. با فشار دادن کلید Start در هر جا می توایند خیلی سریع به منوی شروع برگردید. کاربرد دوم این دکمه برای اجرای دستورات صوتی است. با نگه داشتن چند لحظه آن ,گوشی آماده اجرای دستورات شما می شود.
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
 
 
برای جستجو چه در گوشی و چه اینترنت نیز می توانید از دکمه Searchویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایشاستفاده کنید. با فشار دادن این کلید جستجوگر بینگ فراخوانی می شود.
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
 
 
۳- تغییرموتور جستجوگر پیش فرض
اگرچه کاربرد دکمه Search را نمی توان تغییر داد, اما قادر هستید موتورجستجوگر پیش فرض IE را به دلخواه تغییر دهید. برای این کار در مرورگر اینترنت اکسپلورر به مسیر IE settings -> advanced  مراجعه کنید و از قسمت Default search provider گزینه گوگل و یا بینگ را انتخاب کنید.
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
 
 
۴- قفل کردن صفحه نمایش و تنظیمات آن
قفل صفحه نمایش یک لایه امنیتی در همه گوشی ها به حساب می آید. صفحه نمایش گوشی تان درهنگام وضعیت قفل نیز می تواند برایتان مفید باشد.به شرطی که تنظیمات آن را درست و مطابق با سلیقه خود اعمال کنید.
 
 
 
بیاید ببینیم در صفحه نمایش وضعیت Lock چه اطلاعاتی ارایه می شود.
• ساعت و تقویم
• تماس های از دست رفته
• قرار ملاقات ها
• زنگ هشدار
• پیام ها و ایمیل های جدید
• قابلیت اضافه شدن دیگر اپلیکیشن ها
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
 
 
برای دسترسی به تنظیمات قفل صفحه نمایش به مسیرویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایشLock screen <Settingsبروید. در اینجا تنظیمات عکس پس زمینه [Choose background] ,اعلان های نمایشی [Notifications] ,و اپلیکیشن های که می خواهید در هنگام وضعیت قفل فعال باشند[Choose an app to show quick status] را تنظیم کنید. همچنین می توانید مشخص کنید اطلاعات موسیقی در حال پخش نیز نمایش یابد یا خیر.
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
 
 
۵- ادغام سرویس ذخیره سازی ابری SkyDrive
سرویس اسکای درایو به خوبی با ویندوز فون ۸ سازگار است. با همگام سازی این سرویس, به راحتی قادر هستید به هر آنچه که در درایو ابری خود ذخیره کرده اید دسترسی داشته باشید و یا به عنوان یک درایو پشتیبان ازآن استفاده کنید.
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
 
 
۶- طول عمر باتری را طولانی تر کنید !
این مورد دردسر همیشگی برای طراحان و استفاده کنندگان از گوشی های هوشمند بوده است. باتری ضعیف است!
 
 
 
من در اینجا چند پیشنهاد برای بالابردن زمان استفاده از باتری تلفن تان دارم. با توجه به نیازتان چند مورد از آنها را انجام دهید :
 
• ذخیره سازی باتری را فعال کنید
برای فعال سازی این قابلیت به مسیر settings >> battery saver مراجعه کنید و گزینه Off را به On تغییر دهید. سپس از قسمت advanced همین بخش از بین گزینه های موجود یکی را با توجه به نیاز خود برگزینید.
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
 
 
• بستن برنامه های کاربردی
هیچ یک از برنامه ها را باز نگذارید [خصوصا بازی ها] و به جای سویچ کردن آنها را ببندید.
 
 
 
• مسدود کردن برنامه های پس زمینه
یعضی از برنامه در پس زمینه ویندوز فون قرار دارند تا در هنگام فراخوانی به سرعت بارگذاری بشوند.
 
 
 
به مسیر application settings >> background tasks بروید و برنامه های که کمتر به آنها نیاز دارید را از این بخش خارج سازید.
 
 
 
• زمان خاموشی صفحه نمایش را کاهش دهید
زمان خاموش شدن صفحه نمایش به طور پیش فرض بر روی ۱ دقیقه تنظیم شده است. برای تغییر این زمان به قسمت settings -> lock screen مراجعه کنید.
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
 
 
•کاهش میزان روشنایی
اگر در موضوع  نور صفحه نمایش حساس نیستید می توانید با کم کردن میزان روشنایی آن کمی در انرژی باتری صرفه جویی کنید. تنظیمات این بخش از طریق settings -> brightness در دسترس است.
 
 
 
• استفاده از یک تم و پس زمینه تاریک
کمی عجیب است نه ؟ اما حقیقت دارد.با انتخاب تم و پس زمینه که رنگهای روشن کمتر در آن استفاده شده است نیز در مصرف باتری صرفه جویی می کنید. همچنین تنظیمات خاصی بدین منظور در نظر گرفته شده که در مسیر settings -> theme  موجود است.
 
 
 
• خاموش کردن اتصالات جانبی : مانند Bluetooth, Wi-Fi, Gprs در هنگام که به آنها نیازی ندارید.
 
 
 
• غیر فعال کردن همگام سازی برنامه های مانند SkyDrive
در بخش قبلی از همگام سازی اسکای درایو تقدیر کردیم,  برنامه گاها برای بروز رسانی فایل ها ( بیشتر عکس ها ) آماده فعالیت می شود که می توانید آن را غیر فعال کنید. به بخش photos settings مراجعه کنید و گزینه Don’t upload را انتخاب کنید.
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
 
 
۷- وارد کردن مخاطبین از حساب های مختلف
مایکروسافت برنامه ی را تنظیم کرده تا با آن به سادگی مخاطبین خود را از ایمیل یا شبکه های اجتماعی مختلف به تلفن همراهتان وارد کنید.
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
 
 
۸- یک حساب میهمان ایجاد کنید!
آیا  بچه ها یا دوستانتان گاهی گوشی شما را چند لحظه قرض می گیرند !؟ اگر جوابتان آری است پس حتما نگران اطلاعات و تنظیمات برنامه هایتان نیز هستید.
 
 
 
با بخش parental control در ویندوز آشنایی دارید ؟ بله تنظیماتی که به وسیله آن می شود محدودیت های خاصی را به دیگر حساب های رایانه اعمال کرد. چنین بخشی در ویندوز فون ۸ با عنوان kid’s corner نیز وجود دارد. برای دسترسی به آن به مسیرSystem Settings>> kid’s corner بروید و یک حساب جدید با نام کاربری و رمز عبور و محدودیت های مورد نظرتان  ایجاد نمایید.
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
 
 
۹- مدیریت همگام سازی ایمیل
بعد از نحوه وارد کردن مخاطبین ازسرویس های ایمیل که در مرحله ۷ آن را مرور کردیم , ویندوز فون به صورت خودکار اقدام به همگام سازی صندوق ایمیل شما در زمان تعیین شده می کند. با توجه به نیاز خود می توانید این زمان را کاهش یا افزایش دهید. برای تغییر تنظیمات به مسیر Settings -> email + account مراجعه کنید و بر روی حساب مورد نظر تغییرات را اعمال کنید.
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
 
 
۱۰- تغییر اندازه کاشی
آیا کاشی اپلیکیشن ها در ویندوز فون به همان اندازه ای هستند که شما دوست دارید ؟
شما قادر هستید به سادگی سایز آنها را تغییر بدهید. برای این کار چند لحظه  کاشی مورد نظر را فشار دهید تا نماد های تغییراندازه  برایتان نمایش یابند.
 
 
 
ویندوز فون ۸,گوشی هوشمند, گرفتن عکس از صفحه نمایش
 
منبع:gooyait.com
 
 لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...