رفتن به مطلب

آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان


SARDAR

ارسال های توصیه شده

مجموعه : عکس های حیوانات و جانوران

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان


25 نوع سگ قدرتمند و خطرناک در جهان


سگ ها همیشه مهربان نیستند و همیشه اهلی هم نیستند در ادامه میتوانید با 25 سگ خطرناک در جهان تالاب را دنبال نمایید.سگ هاي خطرناک , وقتی قرار است برچسب “خطرناک” رابه یک سگ بزنیم عوامل زیادی هستند که نقش مهمی دارند اما بیشتر محققان و منتقدان در مورد این ملاک‌ها باهم اختلاف نظر دارند.به گزارش تالاب بهمین علت، اصلاً عادلانه نیست که با بی‌رحمی تمام برچسب “خطرناک” را روی پیشانی یک سگ بچسبانیم! اما خب، این قضیه هم وجوددارد که بعضی نژادهای سگ وقتی تصمیم به حمله می گیرند احتمال بیشتری در آسیب رساندن به انسان دارند.بنابر این، ما ۲۵ تا از خطرناک‌ترین نژادهای سگ رابا تمرکز بر احتمال وارد آوردن صدمات جدی به قربانی خودرا عنوان میکنیم. مهم این است که بدانید باوجود تمام این ها، بیشتر سگ‌ها طوری تربیت می شوند که صاحب خودرا راضی کنند.بنابر این، بیشتر سوانح و آسیب‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که سگ درست تربیت نشود و صاحب خشنی داشته باشد.معرفی سگ های خطرناک

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۲۵- نژاد Tosa Inu: یک سگ بزرگ که بعنوان سگ مبارز تربیت میشود؛ نگه داری از این سگ در بعضی کشورها ممنوع شده است.


 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۲۴- نژاد American Bandogge: یک سگ فوق‌العاده قوی بین نژاد پیت‌بول تریر امریکایی و نیپولیتان ماستیف؛ برخلاف جثه عضلانی‌اش، این سگ برای مبارزه تربیت نمی شود. اما بعضی این سگ را جنگجو بار می‌آورند.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۲۳- نژاد Cane Corso: یک سگ عضلانی با وزنی بین ۴۵ تا ۶۸ کیلو گرم؛ در گذشته رومی‌ها این سگ را برای جنگیدن تربیت میکردند.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۲۲- نژاد Bull Terrier: سگی با سر تخم‌مرغ شکل بزرگ و فوق‌العاده قوی. این سگ خیلی خشن نیست اما در مقابل حیوانات کوچک تر از خودش خطرناک قلمداد میشود.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۲۱- نژاد Rhodesian Ridgeback: باهوش و وفادار با اصلیت آفریقایی و توانایی دور کردن شیر از طعمه‌اش در زمانی که صاحبش آنرا شکار کرده است. این سگ‌ها آموزش‌پذیر هستند و مهارت‌هایاجتماعی خوبی دارند. از غریبه‌ها هم خیلی خوششان نمی آید. مجله تالاب
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۲۰- نژاد Dogo Argentino: یک سگ بزرگ، سفید و عضلانی که آرژانتینی‌ها برای شکار در بازی‌هاي بزرگ آنرا تربیت کرده‌اند. این سگ قوی و ورزشکار است و نسبت به انسان‌ها پرخاشگر نیست.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۱۹- نژاد Boer Boel: از نژاد بزرگ ماستیف اهل آفریقای جنوبی که با هدف نگهبانی از منزل یا مزرعه تربیت می شود. این سگ‌ها وفادارند و از خانواده‌شان خیلی محافظت میکنند اما نسبت به مهاجمان قدرت دفاعی بالایی دارند.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۱۸- نژاد Gull Dong: این نژاد که بعنوان نژاد بولداگ پاکستانی نیز شناخته می شود چیزی بین نژاد گول تریر و بولی کوتا است. خیلی قوی و نیرومند است و زمانی که بعنوان سگ مبارز تربیت شود، بسیار وحشی و غیر قابل بازرسی میشود.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۱۷- نژاد Basenji: یک سگ شکاری از آفریقای مرکزی. خیلی هشیار، کنجکاو و البته مهربان هستند اما با غریبه‌ها کنار نمی آیند.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۱۶- نژاد Saint Bernard: یک نژاد خیلی بزرگ از سوییس و آلپ ایتالیا. در اصل، یک سگ امدادرسان شناخته میشود و بیشتر به جثه عظیمش و شرکت در مأموریت‌هاي امداد و نجات سرشناس است. برای این که این سگ‌ها اجتماعی باشند و با مردم کنار بیایند باید از همان زمان طفولیت درست تربیت شوند تا از وحشی شدن انها پیش گیری شود.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۱۵- نژاد American Bulldog: بولداگ امریکایی خیلی سنگین و عضلانی است و رفتار قابل قبول و دوستانه‌اي دارد. این سگ برای کار در مزرعه تربیت میشود و می تواند از گله گرازها و احشام مراقبت کند، جانواران موذی را بکشد و از املاک صاحبش محافظت نماید.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۱۴- نژاد Great Dane: یک سگ خانگی بزرگ که رکورد بلندترین سگ جهان را هم دارد و برای شکار گراز وحشی و گوزن در کشور آلمان تربیت میشود.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۱۳- نژاد Fila Brasileiro: یک سگ بزرگ برزیلی که به ماستیف برزیلی سرشناس است و رفتار خیلی خشن و پرخاشگری دارد. نگه‌داری از این نژاد در تعداد زیادی از کشورها ممنوع است.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان

۱۲- نژاد Perro de Presa Canario: یک سگ بزرگ که برای مراقبت از احشام تربیت میشود. این سگ باید اجتماعی شود و پيروي از صاحبش را یاد بگیرد در غیر این صورت بسیار پرخاشگر است و نسبت به دیگر سگ‌ها و افراد غریبه حالت تهاجمی دارد.


 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان

۱۱- نژاد Akita Inu: نژاد اسپیتز بزرگ از کوهستان‌هاي ژاپن. نژاد آکیتا اینو در دو نوع است: آکیتای ژاپنی و آکیتای امریکایی. این سگ قوی، مستقل و مقتدر با اعضای خانواده مهربان است اما با غریبه‌هایي که به قلمروی او ت*جاوز میکنند سازگار نیست.


 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان

۱۰- نژاد Boxer: ذاتاً خشن نیست اما به علت ۴۸ سانحه‌اي که بین سال‌هاي ۱۹۸۲ تا ۲۰۱۲ ایجاد کرده دراین فهرست قرار گرفته است. اصلیتش آلمانی است. این نژاد شخصیت خوشحال، بازیگوش و پرانرژی دارد و البته خیلی خودسر است.


 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۹- نژاد Wolf Hybrid: همانطور که از اسم این سگ پیداست یک سگ گرگی است؛ یعنی چیزی بین سگ و گرگ خاکستری. این نژاد دو رگه به علت ژنتیک ترکیبی که دارد رفتارهای غیر قابل پیش‌بینی در مقایسه با سگ یا گرگ دارد.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۸- نژاد Chow Chow: با این که غیرصمیمی و خودمختارند اما نیاز به دقت زیاد صاحب خود دارند تا خشن و پرخاشگر بار نیایند. این سگ اصالتاً چینی است، با غریبه‌ها خیلی کنار نمی آید و از صاحب خودش به خوبی محافظت میکند. ریسک نگه‌داری از این سگ خیلی بالاست ودر آپارتمان توصیه نمیشود زیرا نیاز به ورزش و فعالیت بدنی روزانه دارند.


 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۷- نژاد Doberman Pinschers: به وفاداری، هشیاری و زیرکی مشهورند و برترین سگ محافظ به شمار میروند زیرا تنها زمانی که تحریک شوند یا حس کنند خانواده‌ و قلمروشان در خطر است حمله می کنند. با این که بعنوان سگ محافظ یا سگ پلیس تربیت می شوند اما رفتار خشنی نسبت به غریبه‌ها و سگ‌هاي دیگر دارند. پرخاشگری انها نسبت به ابعاد و قوای بدنی‌شان از انها سگ‌هایي خطرناک می‌سازد.

 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۶- نژاد Huskies: سگ سورتمه در مناطق شمالی که برای مسابقات سورتمه‌سواری نیز تربیت میشود. اما نسبت به حیوانات کوچک تر به علت غریزه تهاجمی‌شان خطرناک هستند.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۵- نژاد Alaskan Malamutes: مربوط به نژاد هاسکی سیبری که نیاز به فعالیت بدنی روزانه دارد تا خوشحال باشد در غیر این صورت کسل، فرمان ناپذیر و ویرانگرند. این سگ‌ها با حیوانات کوچک تر سازگار نبوده و بعنوان سگ نگهبان اصلاً قابل اعتماد نیستند.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۴- نژاد Rottweiler: یک نژاد نیرومند با غریزه گله‌داری و نگهبانی. اگر صاحب وظیفه‌نشناسی داشته باشد و درست تربیت نشود، اجتماعی نیستند و پرخاشگرند. این سگ‌هاي نیرومند را نباید لااقل گرفت زیرا در هنگام احساس خطر بسیار خطرناک میشوند.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۳- نژاد German Shepherd: باهوش، زیرک، مطمئن، حساس و بی‌باک. این سگ‌ها مخصوص پلیس هستند اما باید مراقب بود زیرا نسبت به خانواده و قلمروی خود بسیار حساس و محافظ هستند و اگر اجتماعی نشده و به درستی تربیت نشوند حمله می کنند.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۲- نژاد Pitbull: نژاد پیت‌بول ترکیبی از نژادهای پیت‌بول تریر امریکایی، بول تریر استافوردشایر، تریر استافوردشایر امریکایی و بولداگ امریکایی است. این سگ‌ها که برای شکار گاوها و خرس‌ها تربیت میشوند قبلاً بعنوان سگ‌هاي مبارز در تعداد زیادی از نقاط جهان استفاده می شدند و خطرناک‌ترین سگ امریکا به شمار می روال.
 

 
آشنایی با 25 نژاد سگ معروف خطرناک در جهان۱- نژاد Caucasian Ovcharka: این نژاد قفقازی برای محافظت از احشام تربیت میشود و بسیار پرخاشگر، دلیر و نیرومند است. اگر خوب تربیت نشود، وحشی و غیر قابل نظارت خواهد بود زیرا از آدم‌ها بیزار است و شدیداً حالت تدافعی دارد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...