رفتن به مطلب

راهنمای خرید سگ شیتزو


SARDAR

ارسال های توصیه شده

اگر به دنبال خرید سگ‌های خانگی هستید می‌توانید سگ شیتزو و سگ یورکشایر را در گزینه های خود داشته باشید. در این مطلب شما را با راهنمای خرید سگ شیتزو و نکات مهی برای نگهداری از آن آشنا خواهیم کرد.
= | سرویس گیاهان و حیوانات - خرید سگ شیتزو : شیتزو سگی هوشیار و با شهامت است، این نوع سگ‌ها خوشحال و سر سخت هستند و با کودکان رابطه خوبی دارند. به طور کلی می توان گفت که سگ شیتزو سگی آرام و باوفا است که خیلی زود با همه افراد صمیمی می شود، در هنگام خرید سگ شیتزو این رابدانید که آموزش دادن به این سگ باید با صبر و حوصله و با محبت انجام گیرد همچنین به پارس کردن علاقه دارد. سگ شیتزو در داخل خانه آرام، لجباز، باهوش و بازیگوش است.خلق و خو و خرید سگ شیتزو
شیتزو سگی بازیگوش بسیار صمیمی و عاشق بازی است و دیدن علائمی همچون بازیگوشی پر سر و صدا بودن و علاقه به آشنایی با افراد جدید از جمله ویژگی های سلامتی این حیوان است. شیتزو سگی است که در ریشه متعلق به اشراف چینی بوده و عده ای اعتقاد دارند که اگر در یک مکان مجلل نگه داری شود سالمتر می‌ماند.

سگ نژاد شیتزو سگی مهربان و کمی پر سرو صدا و بازیگوش است. در آپارتمان به راحتی بازی و زندگی می‌کند. درجه بندی جهانی رتبه ۷۰ را برای نژاد شیتزو در نظر گرفته است از این حیث که این نژاد از دیدگاه هوش و یاد گیری کمی ضعیف بوده در سطح پاینتری قرار دارد.


 

خرید سگ شیتزو و راهنمای نگهداری از آن
چند نکتۀ مهم که هنگام خرید سگ‌ شیتزو باید بدانید

 • در هنگام خریدسگ شیتزو این نکته را بدانید که موجودی با نام شیتزوی فنجانی وجود ندارد. این اسم فقط یک تبلیغ است تا پرورش‌دهنده‌های بی‌مسئولیت شیتزوهای کوچک را، یا شیتزوهایی را که بعدا بزرگ می‌شوند را بفروشند.
 • پیش از اینکه شیتزوی شما کاملا تربیت شود، اجازه ندهید بی‌هدف در خانه پرسه بزند. برای تربیت او می‌توانید از پارک سگ استفاده کنید.
 • در هنگام خرید سگ شیتزو توجه داشته باشید که شیتزوهایی که پوزۀ کوتاه دارند به گرما حساسند. به دلیل اینکه طول مجرا در سگ‌هایی که پوزۀ کوتاه دارند کوتاه است و هوا به اندازۀ کافی خنک نمی‌شود. در روزهای گرم شیتزوی خود را در هوای خنک خانه نگه دارید.
 • موهای شیتزو باید هر روز شانه شود. موهای او زود گره می‌خورد پس هنگام خرید سگ شیتزو به این مورد هم توجه کنید.
 • سگ‌ نژاد شیتزو اغلب خس‌خس می‌کنند یا در خواب خرناس می‌کشند.
 • خرابی دندان در سگ‌ شیتزو شایع است این نکته را در هنگام خرید سگ شیتزو توجه کنید.
 • توله‌تان را از پرورش‌دهنده‌ای بگیرید که به‌خوبی از سگ‌هایش مراقبت می کند و پیش از تولید مثل از سلامت سگ‌هایش مطمئن شود.خرید سگ یورکشایر
سگ یورکشایر برای نگهداری در آپارتمان سگی مناسب می باشد. در خانه فعال و پر جنب و چوش کافی دارد بنابراین نیازی به حیاط ندارد. نسبت به هوای سرد حساس می‌باشد و مکان‌های گرم را بیشتر ترجیح می‌دهد. اگرقصد خرید سگ یورکشایر را دارید بدانید که این سگ برای نگهداری در آپارتمان بسیار مناسب است. به همین دلیل سگ یورکشایررا می‌توان به عنوان خرید سگ آپارتمانی معرفی کرد.نکاتی در مورد خرید سگ یورکشایر

 • قد سگ یورکشایر می‌بایست بین 8 تا 9 اینچ باشد و وزن آنها نباید بیشتر از 7 پوند باشد.
 • دندان های شیری یورکی ها از جمله دندان نیش هیچ گاه نمی‌ریزد . به همین دلیل برای رشد دندان‌های جدید باید از پنج ماهگی به بعد نزد دامپزشک ببرید.
 • این نژاد معمولا به رنگ های سیاه، نقره ای و قهوه ای روشن دیده می شوند . پوشش بدن یورکشایر ها بلند، ابریشمی و بدون داشتن هیچ گونه موجی صاف می باشد. اندازه موهای بلند سگ های نمایشی تا زمین می رسد . پوشش بدنی آن ها از یک لایه مو تشکیل می شود که ریزش بسیار کمی دارد.
 
خرید سگ یورکشایر و نگهداری از آن

مشکلات سلامتی و خرید سگ یورکشایر
در هنگام خرید سگ یورکشایر به سلامتی این سگ توجه کنید. این سگ نژاد سالمي دارد ولی مثل هر نژاد خالص ديگر در خطر بعضی از بيماري های خاص قرار دارد. مشكلات مفاصل در بين این سگ ها بسیارشايع و مادرزادی می باشد،

بنابراین هنگام خرید سگ یورکشایر بايد راه رفتنش را با دقت نگاه كنيد. مشكلات كبد نیز در این سگ ها دیده شده كه به صورت بی حالی و بی اشتهايی درازمدت خود رانشان می دهد.

مشكلات بينايی در این سگ ها نیز وجود دارد و بايد معاينه ساليانه چشم انجام دهد. افت ناگهانی قند خون كه به صورت گيجی و ضعف يا غش هست بخصوص در اثر استرس و مشكلات تنفسی كه با سرفه و سختی تنفس ظاهر می شود.

سيستم گوارشی این سگ ها حساس و نسبتا ضعيف است و نبايد غذاهای بی كيفيت بهشون داد چون سريع حالت تهوع يا اسهال يا يبوست ميگيرند

در تغذیه سگ یورکشایر از غذای خشک استفاده کنید تا دندانهایشان سالم و تمیز باقی بماند. بطور منظم برای چک کردن به دندان پزشک مراجعه کنید تا از عفونت و ریختن دندانها جلوگیری شود.انتخاب پرورش دهنده سگ یورکشایر
برای این که توله سگ سالمی داشته باشید هنگام خرید یورکشایر هیچ گاه سگ خود را از پرورش دهندگان بی مسئولیت، مغازه های فروش حیوانات خانگی و مزرعه های پرورش سگ ها نگیرید.

به دنبال پرورش دهنده معتبری باشید که سگ هایش را آزمایش و تست می کند تا مطمئن شود آن ها عاری از هر گونه بیماری ژنتیکی که ممکن است توله هایشان از آن ها به ارث ببرند باشند و همچنین سگ ها را برای داشتن صفات اخلاقی و رفتاری نرمال نیز چک کنید.

از خرید از پرورش دهندگانی که به شما توله یورکشایرهایی با سایز فنجان چایی را پیشنهاد می دهند اجتناب کنید؛ زیرا سگ هایی که از حد استاندارد کوچک تر هستند مستعد ابتلا به بیماری ها و اختلال های ژنتیکی هستند و در کل در معرض ریسک بیشتری قرار دارند.خرید اینترنتی حیوانات خانگی
خرید اینترنتی حیوانات خانگی از روشهای جدید و راحت است که شما می توانید حیوانات خانگی و لوازم حیوانات خانگی خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید.

در خرید اینترنتی حیوانات خانگی شما می توانید غذای سگ، غذای گربه، غذای خشک سگ، غذای خشک گربه، کنسرو و پوچ سگ، کنسرو و پوچ گربه، انواع تشویقی سگ، انواع تشویقی گربه، غذا و داروی تقویتی و مکملهای غذایی مخصوص سگ را خریداری کنید همچنین مکملهای غذایی گربه، لوازم بهداشتی مانند خاک بستر گربه و شامپو، پوشاک و لباس، قلاده سگ، اسباب بازی، جای خواب گربه، جای خواب سگ، غذای گربه ارزان، غذای سگ ارزان، غذای گربه حمایتی، غذای سگ حمایتی را نیز خریداری کنید.فروشگاه اینترنتی حیوانات خانگی
فروشگاه اینترنتی حیوانات خانگی امروزه محبوبیت خاصی بین تمام افرادی که صاحب پت هستند، پیدا کرده است. به دلیل پررنگ شدن نقش اینترنت و گسترش روز به روز و سریع تکنولوژی در دنیا، می‌توانیم اکثر کارهایی که قبلا به صورت حضوری انجام می‌دادیم را به صورت الکترونیکی و اینترنتی انجام دهیم.

به همین دلیل تعدادی از پت شاپ ها به فکر راه اندازی فروشگاه اینترنتی حیوانات خانگی افتاده‌اند. فروشگاه اینترنتی حیوانات خانگی، شامل فروش حیوانات و وسایل و لوازم مرتبط به آنها می‌باشد و شما از این طریق می توانید لوازم مورد نیاز سگ خود را خریداری کنید.مزایای خرید اینترنتی حیوانات خانگی
پرداخت آسان و ارسال کالا به روش دلخواه شما، یکی از مزیت های مهم خرید اینترنتی حیوانات خانگی برای شما محسوب می شود. همچنین خرید اینترنتی حیوانات خانگی حق انتخاب را از میان طیف وسیعی از محصولات و برندها، افزایش قدرت خرید تنها با چند کلیک و صرف چند ثانیه، مشتریان می توانند محصولات را ببیند، مقایسه کنند و به سبد خرید خود اضافه کنند.

بدون صرف زمان و هزینه های رفت و آمد ، جای پارک ماشین و… خرید اینترنتی حیوانات خانگی انجام خواهد شد. این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است و باعث افزایش توان خرید مشتریان گرامی می گردد.

به طور کلی در خرید اینترنتی حیوانات خانگی کلیه محصولات به دقت بررسی و مورد تایید متخصصین می باشد به همین دلیل خرید غذای توله سگ، خرید غذای سگ، خرید غذای گربه، خرید لوازم سگ، خرید لوازم گربه، خرید غذای جوندگان، و خرید غذای پرندگان برای شما مشتریان گرامی سهل و آسان می گردد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
 • اضافه کردن...