رفتن به مطلب

زیباترین نمونه های سیاه قلم


SARDAR
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

 
بیا با قلم موی باران به بوم دلم رنگ دریا بزن. لذت وصف ناپذیر نقاشی را با مدل سیاه قلم های این بخش از چهره های زیبای زنان و دختران تجربه کنید.
Come with the rainbow to the canvas of my heart. Experience the indescribable pleasure of painting with the black model of pencils in this section of the beautiful faces of women and girls
در این بخش علاوه بر ایده های سیاه قلم (نقاشی) به معرفی سیاه قلم و تفاوت آن با طراحی با مداد می پردازیم. با مطالعه این بخش بهترین و لذت بخش ترین لحظه ها را روی کاغذ به تصویر بکشانید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر


زیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهرهسیاه قلم چیست؟

طراحی شکلی از هنر تجسمی (visual art) است که هنرمند از ابزار های طراحی متفاوتی برای ایجاد طرح بر روی کاغذ، مقوا، شیشه، پلاستیک و…..استفاده می کند.

ابزار شامل مداد های گرافیکی (طراحی) خودکار ، جوهر (مرکب ) مداد رنگی، مداد شمعی، رنگ روغن، آبرنگ، زغال، گچ، پاستل، انواع متفاوتی از پاک کن ها ، محو کن ها ، قلم ها ، قلم موها و… می شوند. طراحی به طور کلی به چند دسته تقسیم بندی می شود که شامل:زیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهرهطراحی فیگور(drawing figure) و،doodling، دست آزاد (free hand)، سایه پردازی (shading)، کاریکاتور (cartooning) . همچنین متد های مختلفی مانند:

طراحی خطی (line drawing)، سایه پردازی (shading)، طراحی نقطه ای (stippling)،طراحی اولیه(sketch) ، فرا واقعیت گرایی (surrealist) و… وجود دارند . در بین تکنیک ها و متدها سیاه قلم (charcoal art) جایگاه ویژه ای در بین هنرمندان و طراحان دارد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر


زیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهرهسیاه قلم در فرهنگ فارسی معین به نوعی از نقاشی که در آن فقط از قلم و مرکب سیاه، ذغال یا مداد کار شده باشد و هیچ رنگ آمیزی نداشته باشد اطلاق می شود . تاریخچه کاربرد نقاشی سیاه قلم در نگارگری ایران بسیار دیرینه است وبا شروع نگارگری در سده هفتم هجری ،همچون فنی از فنون نگارگری پیگیری شد. اما سیاه قلم به شکل خاص به استفاده از زغال یا مداد زغالی در کشیدن طرح و خصوصا طراحی چهره گفته می شود.

The Most Beautiful Black Women’s Pen / Model and Face Painting Ideasزیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهره
 
I'm
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در قدیم از ترکیب زغال با پودر کربنات کلسیم موسوم به پودر مل (marble dust) که به اصطلاح به آن ” زغال مل ” می گفتند, با استفاده از قلم مو بر روی بوم جهت طراحی استفاده می شد . این شیوه از طراحی در بین شاگردان کمال الملک رواج داشته که امروزه نیز طرفداران بسیاری دارد .زیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهرهزیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهرهاز آنجا که زغال نسبت به مداد ،ضخیم تر، مشکی تر و روان تر است بنابر این طراحی با آن تجربه منحصر به فردی است و می توان با آن طرح های فوق رئالیستی و احساسی را ایجاد کرد . از طرفی زغال را می توان به شیوه یک مداد استفاده کرد که در این صورت یک وسیله موثر برای طراحی ، سایه پردازی ، هاشور زنی و ایجاد تابلوهای سایز بزرگ است.
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

زیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهرهانواع زغال و کاربردهای آن در طراحی:زیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهرهزغال هایی که در طراحی استفاده می شوند در شکل های مختلف وجود دارند:

۱). به شکل چوب های فشرده شده:(compressed sticks):این نمونه از زغال می‌ توانند خیلی سخت باشند و رنگ خاکستری تولید کنند و یا این که بسیار نرم باشند که می توان با آن مشکی خیلی تیره را ایجاد کرد.

میزان چسب یا واکس استفاده شده در طول فرآیند تولید این نوع زغال ، روی سختی و نرمی آن تاثیر می ‌گذارد . شدت سایه ها به وسیله فشار دست طراح تعیین می شود و از آن می توان برای طراحی های وسیع استفاده کرد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

۲). زغال فشرده شده یا مداد زغالی(pressed charcoal):این نوع از یک زغال فشرده شده در میان پوشش از چوب تشکیل شده است ، شبیه یک مداد طراحی اما با ویژگی زغال .از آنجا که این نوع زغال به راحتی قابل تیز شدن است بنابر این از آن می توان برای طراحی های ظریف، دقیق، ایپررئال و فوتورئال استفاده کرد .

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر


زیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهرهزیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهره۳). زغال بید یا زغال تاک (willow or vine charcoal):این نوع زغال در واقع صورت زغال های بلند استوانه ای شکل از چوب درخت بید یا تاک هستند . زغال بید خیلی نرم است میتواند خاکستری مخملی یا فاخته ای را ایجاد کند که یک بافت عالی در طراحی به دست می آید. این نوع زغال در طرح های اولیه و ترکیب های پایه ای نیز کاربرد دارد .

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

زیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهره۴). پودر زغال(softer charcoal): پودر زغال بسیار نرم است و می توان آن را با استفاده از قلم مو روی کار استفاده کرد و انواع سایه پردازی ها را ایجاد نمود . پودر زغال در طراحی چهره و طرح‌های رئالیستی بسیار کاربرد دارد .زیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهرهتکنیک های هنری :

کاغذ استفاده شده با ذغال می‌ تواند خیلی با کیفیت باشد. بافت های زمخت یا زبر ممکن است باعث شود که زغال بیشتر به کاغذ بچسبد.

استفاده از کاغذtoned امکانات مختلفی را فراهم آورد مانند Oily pancakes پاستل های روغنی سفید ( معمولا با اسم کنته شناخته می شوند ) می‌توانند در ترکیب با ذغال برای ایجاد کنتراست استفاده شوند.

The Most Beautiful Black Women’s Pen / Model and Face Painting Ideasزیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهره
 
I'm just so lonely
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

۱). هاشور زنی (hatching): در این متد، خطوط تیره نازک به طور متوالی به موازات یکدیگر قرار می گیرند . وقتی این متد با زغال انجام شود بسیار نرمتر و تیره تر به دست می آید.

۲). سایش(Rubbing): زغال با استفاده از یک تکه کاغذ بر روی سطح ساییده می ‌شود این کار تصویری از بافت سطح را ایجاد می کند .زیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهره۳). محو کردن (blending) : محو کردن برای ایجاد انتقال صیقلی بین نواحی تاریک تر و روشن تر طراحی, انجام می شود همچنین این روش می تواند سایه روشن (shadow effect) ایجاد کند . دو روش متداول محو کردن وجود دارد؛ یک روش استفاده از انگشت برای ساییدن یا پخش کردن زغال بر روی کاغذ و دیگری استفاده از محو کن های کاغذی (paper blending stamps) که Toritillon نامیده میشوند.زیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهره۴).پاک کن زنی(Lifting or Erasing) : پاک کن زنی اغلب با یک پاک کن خمیری انجام می‌ شود این نوع پاک ‌کن نرم و قابل انعطاف است که می توان آن را بر حسب کار به شکل دلخواه درآورد و بافت های متنوع را با آن ایجاد کرد . علاوه بر پاک کن خمیری, پاک کن فرچه دار و پاک کن اتودی نیز جهت پاک کن زنی برروی کار استفاده می‌ شوند .
 
I'm just so lonely
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

زیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهرهچکیده :

زغال طراحی نوعی ابزار هنری خشک است که از مواد طبیعی ساخته شده است .زغال اغلب توسط هنرمند(طراح) به خاطر ویژگی های متنوع آن مانند روانی ، ایجاد بافت های متنوع ، ترسیم خطوط خیلی روشن یا خیلی تیره ، قابلیت پاک شوندگی آسان ، ایجاد سایه روشن ها و سایه پردازی و…. مورد استفاده قرار می گیرد .زیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهرهطراحی رئالیسم Realistic design ، هایپر رئالیسم، فوتورئالیسم، طراحی حسی، طراحی پایه از جمله زمینه هایی هستند که زغال در آنها کاربرد فراوان دارند.

زیباترین زنان سیاه قلم/ مدل و ایده های نقاشی چهرهhttps://forum98.ir/
 
 
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...