رفتن به مطلب

چیدمان اتاق کودک در آپارتمان های کوچک


SARDAR
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

 
 
چیدمان وسایل کودک در خانه های کوچک
 
 
 
 
استقبال از دنیا یک اتفاق جالب است. این که آیا این فرزند اول شما است، یا ششم شماست، ایجاد اتاق برای کودک می تواند هنگام سکونت در یک آپارتمان کوچک چالش برانگیز باشد. هنوز ناامید نشوید! شما می توانید با استفاده مجدد از وسایل موجود، چسبیدن به ملزومات و استفاده از فضای خلاقانه، فضای اضافی برای خانواده جدید خود ایجاد کنید.
چگونه اتاق را برای کودک در یک آپارتمان کوچک تهیه کنیم
 
 
سرکوب موارد موجود
 
 
وسایل کودک خود را در اختیار داشته باشید. اگر این اولین کودک شما نیست، با شناخت جنسیت نوزاد خود، نیازهای کودک خود را بشناسید و هر کدام که از کودک قبلی شما مورد استفاده نیست را به فرد دیگری اهدا کنید و هر کدام که مورد استفاده است را برای  خود نگه دارید.
 
 
 
 
طراحی اتاق کودک,چیدمان اتاق کودک
لباس ها و وسایل قابل استفاده ی فرزند اول را نگهدارید
 
 
 
 
سبد و جعبه ها را کنار بگذارید. سبد و جعبه ها برای ذخیره کردن چیزهای زیادی کاربرد دارد و بسیار عالی هستند، بنابراین هر ظرف ذخیره ای را که دارید در آن جمع کنید. وسایل کودک را در سبد و جعبه های بالای کمد، قفسه کتاب یا قفسه های نصب شده ذخیره کنید تا درهم و برهمی به حداقل برسد و فضای خود را مرتب نگه دارید.
 
 
اگر سبد یا جعبه ندارید، از فروشگاه ها تعدادی از آن ها را تهیه کنید.
 
 
 
 
طراحی اتاق مشترک کودک و والدین, راهنمای چیدمان اتاق کودک
از جعبه و سبد برای جمع آوری وسایل کودکتان استفاده کنید
 
 
 
 
از کمد موجود استفاده کنید. به جای تلاش برای ایجاد وسایل جدید در فضای محدود خود، یک ایستگاه تغییر کودک کوچک در بالای کمد خود که در حال حاضر دارید ایجاد کنید. به جای خریدن کمد جدید، می توانید یک کشو (یا حتی نیم کشو) فضای خود را برای قرار دادن لباس کودک در آن قرار دهید.
 
 
 
 
اگر فهمیدید که لباس کودک شما در یک کشو جای نمی گیرد، می توانید قفسه های کوچک را بالاتر از ایستگاه تعویض آویزان کنید تا جوراب، وسایل، پارچه های چرمی و سایر وسایل مورد نیاز خود را ذخیره کنید.
 
 
 
 
خرید و چیدمان وسایل کودک,ایده هایی برای چیدمان اتاق کودک
وسایل کودک را داخل کمدهای کشویی قرار بدهید
 
 
 
 
با پتو و دستمال های موجود کار کنید. قنداق و دفن دستمال اختصاصی کاملاً ضروری نیست. می توانید از پتو و دستمال هایی که قبلاً در اختیار داشتید استفاده کنید. پتوهای مربعی بسیار نرم و لطیف که پوست لطیف کودک را از بین نبرند، استفاده کنید. بین پتو و حوله های خود جستجو کنید تا گزینه های مناسبی پیدا کنید.
 
 
اگر هیچ پتوی مناسبی ندارید، یک پتوی کوچک تهیه کنید.
 
 
 
 
ایجاد اتاق کودک در خانه های کوچک, طراحی اتاق مشترک کودک و والدین
پتوی نرم و لطیفی برای کودکتان تهیه کنید
 
 
 
 
فضایی را برای کودک در گوشه ای از اتاق در نظر بگیرید. اگر اتاق لازم برای کودک را ندارید، در گوشه ای از اتاق خود یک "مهد کودک" ایجاد کنید. این می تواند شامل یک گهواره و یک ایستگاه در حال تعویض باشد، به همراه فضای کمی که حاوی لباس کودک یا پوشک کودک شما باشد.
 
 
 
 
طراحی اتاق کودک در آپارتمان های کوچک, چیدمان اتاق کودک
گهواره ی کودک را در گوشه ای از اتاق قرار بدهید
 
 
 
 
اسباب بازی هایی را با آنچه دارید تهیه کنید. کودک شما به جدیدترین اسباب بازی ها با صدا، دکمه و چراغ نیاز ندارد. بیشتر کودکان از بازی با قابلمه، قاشق چوبی و سایر مواردی که در اطراف خانه قرار دارد خوشحال هستند.
 
 
 
 
خرید کمتر اسباب بازی به کودک شما فرصتی می دهد تا در بازی های تخیلی شرکت کند.
 
 
 
 
ایجاد اتاق کودک در خانه های کوچک, طراحی اتاق مشترک کودک و والدین
اسباب بازی زیادی برای کودکتان تهیه نکنید اجازه بدهید با وسایل خانه هم بازی کند
 
 
 
 
چسباندن به ملزومات
 
 
ابزارهای پوشک را خریداری کنید. بدون استفاده از ابزارهای پوشک نمی توان این کار را در اولویت قرار داد. وسایل مورد نیاز پوشک شامل یک هفته پوشک (برای پوشک یکبار مصرف) یا 15-20پوشک پارچه ای، دستمال مرطوب، کرم پای کودک و یک بند برای خشک کردن پوشک پارچه ای است.
 
 
 
 
اجازه ندهید پوشک های پارچه ای کثیف جمع شوند حتما در اولین فرصت آن ها را بشویید.
 
 
 
 
برای یک هفته لباس کافی داشته باشید. نوزادان به کمدهای بسته بندی شده و پر از وسایل لباس احتیاج ندارند. علاوه بر موارد خاص مانند کلاه گرم، کلاه آفتابی و دستکش، به اندازه یک هفته لباس کافی برای کودک خود داشته باشید. داشتن لباس های کمتر به معنای شستشوی مکرر آن ها است.
 
 
 
 
راهنمای چیدمان اتاق کودک,خرید و چیدمان وسایل کودک
به اندازه ی یک هفته نوزادتان لباس داشته باشد
 
 
 
 
لباس و کفش کودک را برای سال های آینده خریداری نکنید. زیرا علاوه بر گرفتن فضاهای زیاد سایز کودک شما کاملا متغییر است و ممکن است از لباس ها استفاده نکنید.
 
 
 
 
خرید کفش های نوزادی را برای نوزاد تازه متولد شده فراموش کنید، آنها غیر ضروری هستند و فضای زیادی را به خود اختصاص می دهند. در عوض، جوراب های ضخیم و گرم بخرید.
 
 
 
 
قطعات و وسایل چند کاره تهیه کنید. از خرید وسایل یکبار مصرف خودداری کنید و از موارد چندکاره استفاده کنید. مثلا می توانید به سادگی یک تختخواب با کشوهای داخلی خریداری کنید، یا به جای خرید فنجان از بطری های کودک استفاده کنید که می توانید به عنوان فنجان چندین ماه در همه جا از آن استفاده کنید.
 
 
 
 
بسیاری از کالسکه های کودک مجهز به توانایی حمل صندلی های اتومبیل هستند، سپس با بزرگ شدن فرزند شما، به کالسکه معمولی تبدیل می شوند. اینها باعث کم شدن فضا می شوند.
 
 
 
 
خرید و چیدمان وسایل کودک,چیدمان اتاق کودک
از وسایل چند منظوره استفاده کنید
 
 
 
 
از چرخ دستی های قابل جمع شدن، صندلی های بلند، نوسانات و غیره استفاده کنید وسایل بزرگتر کودک می تواند فضای زیادی را بگیرد و سریع خانه را به خود اختصاص دهد. هر زمان ممکن باشد، وسایل فرو ریختنی، از جمله چرخ دستی، صندلی بلند و نوسان را انتخاب کنید.
 
 
 
 
از وسایل تاشو استفاده کنید
 
 
 
 
هرچه می توانید قرض بگیرید. برای کم کردن فضا، می توانید وسایل مورد استفاده خانواده و دوستان را به راحتی قرض بگیرید.
 
 
هنگام استفاده از وسایل دست دوم، مطمئن شوید که همه پیچ ها، پین ها و اتصالات محکم، و مطمئن باشند. با گذشت زمان، پیچ ها و ناخن می توانند شل شوند و یک خطر ایمنی را ایجاد کنند.
 
 
 
 
دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک, طراحی اتاق کودک در آپارتمان های کوچک
بعضی از وسایل را از دیگران قرض بگیرید
 
 
 
 
استفاده از فضای خلاقانه
 
 
فضای زیر گهواره را حداکثر کنید. در صورت استفاده از گهواره، باید از تمام مزایای فضای زیر گهواره استفاده شود. شما می توانید از جعبه های چوبی برای ذخیره کتاب و اسباب بازی های کودکانه یا سبدهای کوچک برای نگهداری وسایل پوشک و لوازم یدکی پوشاک استفاده کنید. این فضا برای ذخیره وسایل کودک که قابل جمع شدن هستند مانند نوسان و چرخ دستی مناسب است.
 
 
 
 
این فضای لازم نیست که کاملاً به چیزهای کودک اختصاص یابد. اگر از کمد مشترک استفاده می کنید، می توانید لباس های اضافه ی خود را در سبدهای زیر گهواره قرار دهید.
 
 
 
 
طراحی اتاق کودک,چیدمان اتاق کودک
از فضای زیر تخت یا گهواره برای نگهداری وسایل استفاده کنید
 
 
 
 
از تمام اتاق ها برای ذخیره سازی استفاده کنید. یک کودک برای ذخیره کردن همه موارد خود نیازی به اتاق مشخص ندارد. مطابق استفاده موارد را ذخیره کنید. بطری های کودک، دستمال و شیشه ی شیر را می توانید در کابینت های آشپزخانه قرار بدهید، در حالی که پوشک و دستمال را می توان در حمام یا سطل دستشویی نگهداری کرد.
 
 
 
 
اتاق خواب فقط برای خواب و تعویض لباس کودک شما است. منطقی است که هر چیزی را در جاهای دیگری از خانه پیدا کنید.
 
 
 
 
طراحی اتاق مشترک کودک و والدین, راهنمای چیدمان اتاق کودک
بعضی از وسایل کودک را می توانید داخل کابینت آشپزخانه نگهداری کنید
 
 
 
 
از قفسه هایی که روی درب کابینت نصب می شوند برای درب کمدتان استفاده کنید و از آن برای نگهداری وسایل کودکتان استفاده کنید.
 
 
 
 
ایجاد اتاق کودک در خانه های کوچک, طراحی اتاق مشترک کودک و والدین
از قفسه های نگهدارنده روی در کمد استفاده کنید
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...