رفتن به مطلب

افزایش تمرکز هنگام مطالعه

afroozyb

ارسال های توصیه شده

افزایش تمرکز هنگام مطالعه  و دوری از اضطراب کاذب نکاتی دارد.

ما این نکات را در این مطلب برایتان گرداوری کردیم.

سعی کنید همه‌ی نکات را رعایت کنید.

این شعار را در ذهن خود  داشته باشید که شرایطی که دارم بیشترین تلاش خود را خواهم کرد.

نه اینکه فکر کنید “باید همه چیز کامل باشد”

نکات افزایش تمرکز هنگام مطالعه

1. هنگام درس‌خواندن کاغذ و خودکار را کنار دستتان بگذارید.فکرهایی را  که  به ذهنتان می‌رسد و مزاحم درس‌خواندن شما می‌شود را یادداشت کنید. با اینکار دیگر نگران فراموش کردن کارها و ایده‌هایتان نیستید و به خودتون یاداوری کنید که درسته که اینکارها مهم است اما نباید مانع درس خواندن من شود پس بعرا برایشان کاری می‌کنم.
  2. خوب است  گاهی فکرهای ناراحت کننده و ان‎‌هایی که حواستان را پرت می‌کند را جای دیگری بگذارید.به این ترتیب که زمان درس خواندن ان‌ها را موقتا کنار بگذارید تا بتوانید روی درس خواندن خود متمرکز شوید.
  3. سعی کنید هدف مشخصی را معین کنید که در هربار درس خواندن به آن را برسید.
  4. سعی کنید بر درسی که می‌خوانید تمرکز کنید و به اتفاقات بلند مدتی که بر اثر خوب یا بد امتحان دادن می‌افتد فکر نکنید.اول مهم‌ترین کار حاضر را انجام دهید و بدانید هر چیز حواس‌پرت کردن دیگری که به ذهنتان می‌رسد اهمیت کمتری از انچه در حال انجامش هستید دارد.
  5. یادتان باشد که در شرایطی که دارین  بیشترین تلاش خود را می‌کنم و لازم نیست همه چیز کامل باشد.
  6. یاد بگیرید پگونه تشخیص بدهید مساله‌ای که حواستان را پرت کرده است ایا مهم تر از درس است؟ هرگاه ممکن بود بلافاصله سراغ حواس پرتیتان بروید.گاهی با حذف علت اصلی حواس پرتی می‌توانید زمان بیشتری را به درس اختصاص دهید و بعدا کمتر نگران شوید.
  7. سعی کنید جایی برای درس انتخاب کنید که دور از تلویزیون و رادیو و…باشد.
  8. محل درس خواندن خود را تمیز  و مرتب نگه دارید.
  9. درس خواندن را در دوره‌های زمانی محدود انجام دهید.
  10. همه کتاب‌ها را کنار دستتان بذارید.
  11. برای کاهش اضطراب  می‌توانید محل درس خواندن را مرتب کنید.
  12.  برای کاهش اضطراب استراحت جسمی کمک می‌کند نگرانی‌تان کمتر شود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...