رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اصول سئو

سئو وب سایت جز موارد اصلی یک کسب و کار آنلاین موفق به حساب می آید. درک مفهوم اصول سئو لازمه آغاز کار در این خصوص خواهد بود. طبیعتا بالا بودن رتبه سایت در نتایج جستجو گوگل، تاثیر بسزایی در موفقیت و همچنین افزایش ترافیک وب سایت نیز دارد.

اگر شما در زمینه بهینه سازی سایت تازه شروع به کار نموده اید، بهتر است که قبل از هر کاری برخی از مفهوم پایه و اصلی سئو را آموزش ببینید تا بتوانید عملکرد مناسبی در این زمینه داشته باشید.

spacer.png

سئو چیست؟

درک هر چه بهتر اصول سئو، یک شیوه بسیار مطلوب جهت آغاز موفقیت در این خصوص خواهد بود. با این حال توسط بعضی از کسب و کارها، استراتژی های مربوط به سئو مورد استفاده قرار نمی گیرد. به این علت که آن ها اهمیت  را به درستی درک نکرده اند. در ادامه به چند عنصر ضروری اصول سئو جهت تولید محتوای بهینه ‌شده خواهیم پرداخت.

انتخاب کلید واژه هدفمند

می بایست کلمه کلیدی و یا کلید واژه همواره در نقطه شروع نوشتن قرار داشته باشد. تولید محتوا در کنار تحقیق در خصوص کلید واژه ‌ها بسیار حائز اهمیت خواهند بود.

ابزار های سئو

از ابزاری همانند Google’s Keyword Planner و یا Moz’s Keyword Explorer جهت تعیین کلید واژه‌ هایی که مخاطبان برای موضوع انتخابی شما سرچ می‌ نمایند استفاده کنید و همچنین از آن ها به‌ عنوان اصول کار خود نیز بهره بگیرید. به صورت کور کورانه اقدام به تولید محتوا نکنید. برنامه ‌ای بر طبق مجموعه ‌ای از کلید واژه‌ ها فرمول ‌بندی نمایید.

شما با استفاده از این ‌کار، در مسیر موفقیت قرار خواهید گرفت. این موضوع می بایست بنیان محتوای شما را بسازد. کلید واژه ‌های انتخابی تان بر عوامل دیگر صفحه نیز تاثیر گذار خواهد بود. بنابراین اگر از شروع کار خود محتوای تان را از طریق کلید واژه‌ های خاص هدفمند نکنید، در رقابت برای کسب رتبه می بایست بیش ‌از حد تلاش نمایید.

 

بهینه ‌سازی برچسب عنوان در اصول سئو

برچسب عنوان صفحه جز اصلی ترین عناصر اصول seo به حساب می آید که می توانید به ‌آسانی آن را بهینه نمایید. در هنگام نوشتن برچسب عنوان بهینه ‌شده، بهترین موردی که خواهید توانست از آن بهره ببرید، کلید واژه هدف می باشد.

بهینه ‌سازی توضیحات متا

چند سالی است که موتور جستجو گوگل، توضیحات متا را به‌ عنوان عامل رتبه‌ بندی در نظر نمی‌ گیرد. ولی در اصول سئو بسیار به آن اهمیت می دهد، زیرا باعث می شود تا هر آن ‌چه که در مطلب شما وجود دارد مشخص ‌تر باشد و در نتیجه تعداد کلیک آن نیز افزایش ‌یابد. که این مورد برای سئو سایت شما بسیار مناسب خواهد بود.

توضیحات متا قسمتی از محتوای شما محسوب می شود که در صفحه نتایج موتورهای جستجوگر نیز مشاهده می ‌شود. البته می بایست توضیحات متا را خودتان بنویسید. در غیر این صورت گوگل قسمتی از مطلب شما را در توضیحات متا نیز نشان می دهد. اگر توضیحات متا را به‌ درستی بنویسید، تفاوت فراوانی میان تعداد کلیک‌ ها ایجاد می نمایید.

تردیدی نخواهد بود که تعداد کلیک در کنار مدت ‌زمانی که مخاطب بر روی محتوای شما توقف می نماید، عامل اساسی در افزایش رتبه سایت شما خواهد بود.

توضیحات متا را به ‌درستی بنویسید و توجه داشته باشید که حتما کمتر از ۱۶۰ کاراکتر نیز باشد. در غیر این صورت مابقی آن به ‌شکل نقطه‌ چین نمایش داده می ‌شود.

بهینه ‌سازی عنوان اصلی (Heading 1) در اصول سئو

می بایست H1 عنوان اصلی صفحه شما نیز باشد. معمولا این بخش همان قسمت «عنوان» در سامانه‌ های مدیریت محتوا همانند وردپرس (CMS) می باشد. شما اگر از وردپرس استفاده می نمایید، معمولا در بالای صفحه آن را با عبارت «عنوان را اینجا وارد کنید» و یا به انگلیسی «Enter title here» نیز مشاهده خواهید کرد.

با این‌ حال همواره مجددا بررسی نمایید. زیرا همیشه به این صورت نخواهد بود که تمامی موضوعات عنوان را در برچسب H1 قرار دهند. در اکثر موارد از کلید واژه اصلی همراه با دیگر عبارات توضیحی مهم نیز استفاده نمایید.

spacer.png

بهینه ‌سازی برچسب عنوان میانی (Heading 2)

تا اینجا صفحه را از نظر برچسب H1 بهینه‌ سازی نموده اید. سپس می بایست بر روی برچسب ‌های عنوان H2 کار کنید. برچسب‌ های عنوان دارای نوعی سلسله ‌مراتب می باشند. اصلی ‌ترین عنوان H1 خواهد بود و همین‌ طور تا انتهای صفحه می بایست به ‌ترتیب اهمیت از این نوع برچسب ‌ها حداکثر تا H6 استفاده نمایید.

اگر اهمیت بعضی از این تیترها یکسان می باشد، از برچسب ‌های H2  استفاده نمایید و اگر درون هر یک از این قسمت ‌ها زیرشاخه ‌ای می باشد، از H3 استفاده کنید. نباید کلمات کلیدی را درون تمامی عناوین H2 قرار دهید. ولی می ‌توانید از نمای تغییر یافته آن ها نیز استفاده نمایید.

بهره گیری از عکس ها و ویدیو در اصول سئو

بهره گیری از عکس ها و ویدیو در محتوا، تاثیر بسزایی در زمان توقف بر روی محتوای شما خواهد داشت. بر اساس پژوهشی که Hubspot انجام داده است، در حدود هشتاد درصد کارشناسان اعلام داشته اند که استفاده از ویدیو زمان توقف بر روی محتوا را در سایت افزایش می دهد.

استفاده از ویدیو و عکس باعث خواهد شد تا محتوا به‌ آسانی خوانده شود. این حقیقتی می باشد که اکثر ما آموزش بهتری از محتوای بصری دریافت می کنیم. در این شکی نیست که اگر محتوایی همراه با عکس باشد، مخاطب را بیشتر جذب می نماید. تا هنگامی ‌که محتوا فقط به صورت متن باشد. از نظر اصول سئو، محتوایی که مخاطب را بیشتر جذب نماید، تاثیر بهتری در زمان توقف کاربر نیز دارد.

جمله ای که اولین مرتبه فوررستر در Bing مطرح نمود و اعلام داشت: زمان ماندن در صفحه واقعی به معنای مدت ‌زمان واقعی می باشد، که مخاطب برای مطالعه از محتوا صرف خواهد کرد، پیش از آن که به صفحه نتایج جستجو نیز باز گردد.

جمع بندی

بنابراین هر نوع فعالیتی برای سپری شدن زمان در صفحه، مد نظر موتور جستجو گوگل نمی باشد. بلکه گوگل زمانی را لحاظ خواهد کرد که مخاطب از گوگل به صفحه ‌ای رفته تا هنگامی که مجدد به گوگل باز ‌گردد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سئو کار باید تجربه داشته باشه. ابزار ها به تنهایی کاری انجام نمیدهند. سئو من خیلی دوست داشتم اما چون صبور نبودم نتونستم ادامه بدم. ولی خیلی لذت بخشه. با آموزش سئو در گوگل میتونید وارد این حوضه بشید اما چند سال طول میکشه تا حرفه ای بشید. ممنون از مطلب خوبتون همش صحیح بود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در ۱ ساعت قبل، روشنک گفته است :

سئو کار باید تجربه داشته باشه. ابزار ها به تنهایی کاری انجام نمیدهند. سئو من خیلی دوست داشتم اما چون صبور نبودم نتونستم ادامه بدم. ولی خیلی لذت بخشه. با آموزش سئو در گوگل میتونید وارد این حوضه بشید اما چند سال طول میکشه تا حرفه ای بشید. ممنون از مطلب خوبتون همش صحیح بود.

کاملا درسته. اگر علاقه دارید حتما ادامه بدید. سئو ایران پر از مطالب آموزش سئو می باشد. موفق باشید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...