رفتن به مطلب

اکران فیلم بیوگرافی با موضوع جنجالی دو جنسیتی!

Maryam

ارسال های توصیه شده

اکران فیلم بیوگرافی با موضوع جنجالی دو جنسیتی!

سینمای ایران و جهان

فیلم بیوگرافی , طی اتفاقی غم انگیز با دوستی برخورد کردم که بیوگرافی او را بر خودم ترجیح دادم و زخم او را عمیق‌تر و سربازتر دیدم

فیلم بیوگرافی

فیلم بیوگرافی , فاطمه ثقفی که با فیلم «بیوگرافی» در بخش «هنر و تجربه» جشنواره سی و پنجم فیلم فجر حضور داشت؛ فیلمش روایت بخشی از زندگی فردی است که دارای جنسیتی دو گانه است. ثقفی درباره ایده ساخت نخستین فیلم بلندش گفت: «در ابتدا قرار بود فیلم دیگری را بر مبنای فیلمنامه‌ای از خودم بسازم، قصه درباره زخم شخصی بود و در حقیقت اتوبیوگرافی خودم بود. طی اتفاقی غم انگیز با دوستی برخورد کردم که بیوگرافی او را بر خودم ترجیح دادم و زخم او را عمیق‌تر و سربازتر دیدم. من از جهان گشوده، دست و دلباز ادبیات به سینما آمده‌ام.» او ادامه داد: «رفقای قدیمی که هر روز با آنها چشم در چشم هستم به من آموخته‌اند که حقیقت را قربانی نکنم. تمام هم و غم من در فیلم بیوگرافی این بود که رنج آدمی را در این شرایط تصویر کنم تا تماشاگر با او همراه شود و خودش تصمیم بگیرد که به او حق بدهد یا نه. فیلم من ملتهب نیست من چیزی را به رنج اضافه نمی‌کنم تنها گوشه‌ی کوچکی از آن را عریان می‌کنم تا تماشاگر به وضوح شرایط آدمهای مرا درک کند بعد از آن هم مخاطب را تنها می‌گذارم و به او حق می‌دهم که با من همراه شود یا نشود. در هر صورت حق با اوست چون زخم‌ها و الزامات زندگی همه ما با هم متفاوت است. او می تواند قصه من را بپذیرد یا نپذیرد اما من برای تعریف این قصه در درون خودم الزام میدیدم.» در ادامه تصاویری از اکران فیلم «بیوگرافی» را خواهید دید:

هوتن شکیبا در مراسم اکران فیلم «بیوگرافی»

روشک گرامی در مراسم اکران فیلم «بیوگرافی»

هوتن شکیبا در مراسم اکران فیلم «بیوگرافی»

علی اکبر ثقفی در مراسم اکران فیلم «بیوگرافی»

فاطمه ثقفی در مراسم اکران فیلم «بیوگرافی»

هوتن شکیبا در مراسم اکران فیلم «بیوگرافی»

تهمینه میلانی در مراسم اکران فیلم «بیوگرافی»

فرزاد حسنی در مراسم اکران فیلم «بیوگرافی»

مسعود فروتن در مراسم اکران فیلم «بیوگرافی»

مراسم اکران فیلم «بیوگرافی»

فاطمه ثقفی در مراسم اکران فیلم «بیوگرافی»

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...