رفتن به مطلب

afroozyb

کاربر عضو
 • تعداد ارسال ها

  24
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

1 دنبال کننده

درباره afroozyb

آخرین بازدید کنندگان نمایه

127 بازدید کننده نمایه

دستاورد های afroozyb

Newbie

Newbie (1/14)

4

اعتبار در سایت

 1. afroozyb

  خلاصه نویسی خوبه یا بده؟

  خلاصه نویسی خوبه یا بده؟ خلاصه نویسی خوبه یا بده؟ خلاصه نویسی یعنی بعد از خوندن یک مبحث، آن مبحث را به صورت نکته یادداشت کنید. در این صورت هنگام مرور آن مبحث با صرف زمان کمتری می‌توانید آن مبحث را جمع کنید. بخوانیم : نحوه صحیح درس خواندن دو دیدگاه درباره‌ی خلاصه نویسی: بعضیا میگن خلاصه‌نویسی کلا وقت تلف کردن است و به جای اینکا بهتره تست بزنیم. بعضیا میگن اینکار برای همه درس‌ها واجب است .و دیدگاه خوبی نسبت به درس‌ها می‌دهد. کدام درسته؟ از نظر من تعادل و هوشمندانه درس خوندن بهترین کار ممکن است. یعنی با هر درس متناسب با ویژگی‌های خودش برخورد کن! برای بعضی درس‌ها خلاصه‌نویسی خوبه و برای بعضی درس‌ها خوب نیست. برای چه درس‌هایی خلاصه‌نویسی خوب نیست؟ زیست مفاهیم شیمی بهترین کمار برای این درس‌ها حاشیه نویسی خود کتاب است. یک صفحه از زیست انقدر نکته دارد که 15 صفحه می‌شود. یادداشت کردن نکات تست تو حاشیه فراموش نمی‌شود. برای چه درس‌هایی خلاصه نویسی خوبه؟ ریاضی فیزیک مسائل شیمی در مورد دروس محاسباتی خلاصه نویسی فرمول‌ها( چسبوندن فرمول‌ها به دیوار) برای چه درس‌هایی خلاصه نویسی خیلی خوبه؟ ادبیات: لغات، املاهای فرار و پرتکرار، انواع ابهام و استعاره و… عربی: لغات فرار، نکات مهم ترجمه، چکیده قواعد زبان: لغات فرار، نکات مهم گرامر
 2. afroozyb

  ترس از شکست

  ترس از شکست در کنکور اولین دغدغه‌ی بچه‌هاست. صادقانه بگم در این دنیا هیچ چیز 100% نیست و تو نمیتونی تضمین کنی فردا چه اتفاقی تو زندگیت میفته. ساده‌ترین کار را مثال بزنم: از خیابان رد شدن نمیتونی تضمین کنی وقتی از خیابان رد شی حتما به به اونور برسی. اما با نگاه کردن به اطراف و چک کردن مسیر میتونم شانسم را بالا ببرم. اما میدونی خنده دارترین حالت چیه؟ اینه که از ترس رد شدن از خیابان بشینی و گریه کنی. این دقیقا حالتیه که میگی استرس دارم و گریه میکنی. اما حاضر نیستی اطرافت رو نگاه کنی و مسیر درست رو پیدا کنی. یک بار برای همیشه یاد بگیریم ترسیدن از شکست رویاهای بیشتری رو از بین میبره تا خود شکست! یک بار برای همیشه به جای ترسیدن از شکست هیجان موفق شدن را داشته باشیم. یک بار فقط به جای اینکه بگی اگه نشد به خودت بگو اگه بشه چی میشه. انقدر نترسیم! دنیا سرتاسر ریسکه اما با درست پیش رفتن احتمال موفقیت را بیشتر کرد. اگه کم وقت بزاری و ضعیف بخونی احتمال موقیت 1% اگه متوسط بخونی موفقیت 40% اگه واقعا وقت بزاری و برنامه ریزی کنی موفقیت 90%
 3. afroozyb

  منابع کنکور 1400 انسانی

  منابع نکور 1400 انسانی تغییراتی کرده است که ما اینجا درباره‌ی این تغییرات اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. منابع کنکور انسانی شامل کتاب‌های دروس دهم چاپ 97، کتاب‌های دروس یازدهم چاپ 98 و کتاب‌های دروس دوازدهم چاپ 99 می‌باشد. تغییرات دروس عمومی منابع کنکور 1400 انسانی در 4 درس عمومی تغییرات به شکل زیر است: فارسی کتاب فارسی شامل تغییراتی از جمله حذف درس، جابه جایی درس‌ها و فصل‌ها می‌باشد. کتاب درسی پایه یازدهم تغییرات بیشتری داشته است از جمله روان‌خوانی فصل اول عربی کتاب عربی پایه دهم و یازدهم تغییراتی نداشته است. دین و زندگی دینی دهم و یازدهم تغییرات حجمی و ترتیبی نداشته است اما محتوای درس تا حدودی تغییر کرده است. از جمله‌ی این تغییرات می‌توان به بارگزاری فیلم‌های آموزشی و هم‌چنین تغییر در محتوای سوالات اشاره کرد. زبان انگلیسی زبان پایه دهم و یازدهم نیزبرای کنکور 1400 انسانی تغییراتی نداشته است. دروس اختصاصی ریاضی و آمار این دروس از منابع کنکور 1400 انسانی برای کنکور 1400 تغییراتی نداشته است. اقتصاد درس اقتصاد برای کنکور 1400 انسانی تغییرات جدی نداشته است. علو و فنون ادبی کتاب پایه دهم علوم و فنون ادبی که در سال 96 چاپ شده و داوطلبان کنکور 99 انسانی از ان مطالعه داشته‌اند، در سال 97 تغییراتی داشته است. این تغییرات به شکل جا به جایی درس‌ها بوده است.هم‌چنان که درس‌هایی حذف شده‌است. کتاب پایه یازدهم علوم و فنون ادبی نیز در کنکور 1400 انسانی نسبت به کنکور 99 انسانی تغییراتی داشته است. تغییرات این کتاب به شکا اضافه شدن کارگاه‌های تحلیل فصل در پایان تمام فصل‌های کتاب است. عربی اختصاصی این کتاب در نظام جدید علوم انسانی، منبع هم‌زمان عربی عمومی و اختصاصی است. تاریخ و جغرافیا کتاب‌های درسی تاریخ و جغرافیا در تمام پایه‌های دهم و یازدهم هر دو کتاب تغییراتی نداشتند. جامع‌شناسی کتاب پایه دهم تغییراتی نداشته است اما پایه یازدهم تغییراتی د اشته است. تغییرات دروس مهم منطق تغغیرات کتاب پایه دهم منبع کنکور 1400 است. فلسفه کتاب فلسفه پایه یازدهم تغییراتی از جمله اضافه شدن عکس و تغییرات متن داشته است.
 4. afroozyb

  موفقیت در کنکور

  موفقیت در کنکور شیوه‌ها و روش‌های مختلفی دارد. با روش‌های ثابت شده از نظر علمی می‌توانید بدون هیچ ترسی از هر آزمونی و کنکور سربلند بیرون بیاید. برای موفقیت در کنکور و به خاطر سپردن مطالب بهتر است: قبل از خواب مطالعه کنید بهتر است قبل از خواب مطالعه داشته باشید. در طول خواب مغز خاطرات طول روز را مرور می‌کند، به همین علت ایکار باعث می‌شود هرچیزی که قبل خواب مرور کردیم به خاطر بیاوریم. قصه گویی کنید برای موفقیت در کنکور هر مطالب را حفظ کنید و آن را تبدیل به داستانی معنادار کنید. تغییر مکان دهید مطالعه در مکان‌های مختلف احتمال فراموشی آن مطلب را کاهش می‌دهد. موضوع مطاله را تغییر دهید سعی کنید مطالب مختلفی را مطالعه کنید و فقط به یک موضوع نپردازید. از خودتان آزمون بگیرید خودآزمایی بهترین روش آمادگی برای موفقیت است. بنویسید از مهارت‌های نوشتن خود نهایت استفاده را ببرید. بلند درس بخوانید بلند خواندن مطلب به دو روش دیدن و شنیدن مطلب به شما در موفقیت در کنکور کمک می‌کند. مایعات بنوشید قهوه و چای سطح هوشیاری را بالا می‌برد. بنامه ریزی زمانی داشته باشید هدف خود را برای هفته مشخص کنید و روی یک تقویم علامت بزنید. ورزش کنید هم خوش‌فکرتر می‌شوید هم قوی‌تر موسیقی گوش دهید موسیقی باعث می‌شود از استرس دئر بمانید خواب کافی داشته باشد شب زنده داری کمتر به کسب نمره‌ی خوب منتهی می‌شود.
 5. afroozyb

  با کرونا چجوری بخونیم؟

  با کرونا چجوری بخونیم؟ بریم سر اصل مطلب که چه کنیم! سعی کنید در این دوران خونه درس بخوانید، اگه فضای خونه جذاب نیست واستون برین یه اتاق دیگه. حتما بعد از بیدار شدن رخت خواب را جمع کنید که دوباره نخوابید. بهترین کار خواندن در خانه هست، اگر به هر دلیلی نمی‌تونید بهتره برید با یکی از دوسنانتان نه بیشتر. بچه‌ها کتابخانه رفتن تو این فرجه ممنوع است. اگر برای کلاس خصوصی یا هر چیزی بیرون میرید، فاصله حداقل 1/5 متری را سعی کنید با دوستانتان رعایت کنید و اهمیت شستن دست حداقل 30 ثانیه را فراموش نکنید. اگر کلاس یا جایی می‌رید حتما وسایلتان را با الکل ضدعفونی کنید. حتی اگه آزمون‌ها تماما کنسل شد حتما در خانه آزمون بدید و درصد بگیرید.به هیچ عنوان تست زمان‌دار زدن را رها نکنید. تو این روزها بعضی کلاس‌های آنلاین دارند و بعضی‌ها درس‌هایشان را از طریق ویدئوها دنیال می‌کنند. سعی کنید در هنگام درس‌خواندن تمرکزتان را جمع کنید و برای خواندن کتاب‌ها یا دیدن ویدئوها و یا شرکت در کلاس‌های آنلاین از قبل برنامه ریزی کنید و در زمان درست انجام دهید.
 6. روزی چند ساعت درس بخوانم؟ هیچ قانونی وجود نداره که شما با n ساعت درس خوندن به بهترین رتبه برسید. چیزی که احتمال موفقیت را زیاد می‌کند کیفیت مطالعه است. اما کیفیت به تنهایی کافی نیست بلکه کمیت هم مهم است. زمانی که شما 3 ساعت در روز مطالعه داشته باشید ولی مباحث را تموم نکنید چه فایده‌ای دارد. قطعا با این حجم از رقابت با روزی 5 ساعت درس خوندن نمی‌تونین رشته تاپ قبول شید. 3 اصل مهم برای موفقیت چیست؟ کیفیت، کمیت، پیوستگی باید هدفی که داری را برنامه ریزی کنی. داشتن یک هدف منسجم و عمل به اون میتونه تضمین کننده راه موفقیت باشه. وقتی برنامه داشته باشی میدونی دقیقا کی باید تست بزنی و کی مرور کنی. و این برنامه ریزی این 3 اصل را برات میاره. نکته مهم بعدی اینکه هر روز سعی کنی از دیروز بهتر باشی. اگر میبینی تو هر کدام از این 3 اصل کم کاری داری سعی کن به مرور زمان درستش کنی. اشکالات خودت رو پیدا کن و رفعش کن تا پیشرفت کنی.
 7. رشته فیزیوتراپی رشته فیزیوتراپی چیست؟ اگر تا حالا تو عمرتان تجربه شکستگی دست یا پا یا هرگونه ناتوانی اینچنینی را داشته‌اید و گذزتان به فیزیوتراپی افتاده باشد،اهمیت این رشته را فهمیده‌اید. این رشته می‌کوشد با حرکات و ابزارها پروسه ترمیم بخشی به اندام‌ها را سرعت ببخشد. پس این رشته از دسته رشته‌های توان بخشی محسوب می‌‎شود. این رشته در مقطع کارشناسی طی 4سال ارائه می‌شود و سال آخر به صورت کارآموزی در بیمارستان برگزار می‌شود. گرایش‌های کارشناسی ارشد: رشته مهندسی پزشی بیلوژبیک و زیست مواد رشته ارگونومی آینده شغلی: آینده شغلی این رشته برای دانش آموختگان حتی در مقطع کارشناسی بسیار مناسب است. آن‌ها می‌توانند با دریافت مجوزهای لازم اقدام به تاسیس کلینیک شخصی خود کنند. هم چنین می‌توان در مراکز فیزیوتراپی دولتی و خصوصی و در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی به کار پردازند. مراکزی مانند آسایشگاه، مراکز بازتوانی و اقامتگاه‌ها هم می‌توانند کار کنند.
 8. رشته مهندسی IT به زبان ساده یک گرایش میان رشته‌ای است. یک فرد آشنا به آی ـی یعنی کسی که به علم برنامه‌نویسی، نرم افزار، سخت افزار، شبکه‌های کامپیوتری، مباحث نوین تکنولوژی، تجارت الکترونیک و مدیریت آشنا بوده و قادر است آن‌ها را در راستای دستیابی به اهداف خود به کار گیرد. یک متخصص آی تی باید توانایی کار با ابزارهای مختلف را داشته باشد. گرایش‌های کارشناسی ارشد: تجارت الکترونیک سیستم‌های چند رسانه‌ای مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی امنیت اطلاعات شبکه‌های کامپیوتری مهندسی فناوری اطلاعات آینده شغلی: مراکز بسیاری از جمله مدارس، بانک‌ها، موسسات و…
 9. رشته آب و هواشناسی رشته آب و هواشناسی فرایندهای داخل جو را مطالعه می‌کند. فرایندهای داخل جو از جمله انرژی ان در سطح زمین، حرکات جو و تاثیر آن بر روی زیست و فغالیت انسان‌ها و جانوران و.. است. می‌دانیم که اهمیت شناخت جغرافیایی و اقلیمی در برنامه ریزی و تصمیم‌های مدیریتی زیاد است. در این بین آب و هواشناسی از یک جهت اهمیت بیشتری دارد و این است که شاید بسیاری از محدودیت‌های جغرافیایی مانند شکل ناهمواری‌ها تا حدی قابل کنترل و حل کردن باشد،غاما شاید شرایط اب و هوایی و تغییرات آن، تغییرات دمایی، خشکسالی‌ها و میزان بارش و… تا حد زیادی خارج از کنترل و مدیریت انسان‌ها هستند.بنابراین آب و هواشناسی می‌تواند ما را در شناخت و برنامه ریزی بهتر یاری کند. برای اینکه بهترین منابع دروس عمومی و شیوه مطالعه درویس عمومی را بشناسید می‌توانید اینجا کلیک کنید. امکان ادامه تحصیل: این رشته امکان تحصیل در مقاطع بالاتر دارد و شما می‌توانید با توجه به علاقه‌تان در گرایش‌های مختلف این رشته ادامه تحصیل دهید. آینده شغلی: فارق التحصیلان رشته آب و هواشناسی با پیشبرد طرح‌های تازه و توسعه ای می‌توانندفعالیت‌های مفید و درآمدزایی داشته باشند. مراکز هواشناسی، وزارت نیرو، وزارت کشاورزی و… نیز به متخصصان این رشته نیاز دارد.
 10. afroozyb

  کارنامه سبز یا کارنامه نهایی

  کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کارنامه سبز یا کارنامه نهایی چیست؟ با اعلام نتایج کنکور بعضی‌ها خوشحال و بعضی‌ها ناراحت می‌شوند بعضی‌ها قبول و بعضی‌ها رد شده‌اند. بعضی‌ها هم از رشته‌ای که قبول می‌شوند ناراحت هستند. در این حالت افراد بدنبال کارنامه سبز هستند تا بتوانند به یکی از انتخاب‌های پایینی انتقالی بگیرند. کارنامه سبز بعد از یک هفته از کنکور سراسری میاد. کارنامه سبز برای چه کسانی مفید است؟ کارنامه سبز به درد افرادی که رد شده باشند نمی‌خورد و این افراد باید منتظر اعلام تکمیل ظرفیت بمانند. افرادی که در یکی از انتخاب‌های خود قبول شده‌اند اما می‌خواهند ببینند در انتخاب‌های دیگر خود هم پذیرش می‌شوند یا نه. یا کسانی که از انتخاب خود راضی نیستند و به دنبال انتقالی هستند. شرایط استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه نهایی: در وحله‌ی اول هیچ تضمینی نیست که حتما در دانشگاه مورد نظر پذیرش شوید. زیرا سازمان سنجش هیچ مسئولیتی پس از انتشار این کارنامه ندارد و تنها به دانشگاه مبدا و مقصد بستگی دارد. دانشگاه مبدا: اولین انتخابتان پس از نتیجه‌ی نهایی دانشگاه مقصد: انتخابی که پس از مشاهده‌ی کارنامه سبز فهمیدید که می‌توانستید در آن قبول شوید. اگر در نوبت روزانه قبول شده‌اید با توجه به اینکه عدم ثبت‌نام باعث محرومیت شما از کنکور سال بعد می‌شود. باید پیگیر کار انتقالی خود باشید. برای انتقالی می‌توانید قبل از شروع سال تحصیلی به دانشگاه مقصد بروید و هماهنگی‌های لازمه را انجام دهید. یا می‌توانید یک ترم در دانشگاه مبدا ثبت نام کنید و در کمال آرامش کارهایتان را برای انتقالی پیگیری کنید. و یک راه دیگر نیز وجود دارد ان هم این است که وارد سیستم پاسخگویی سازمان سنجش شوید و درخواست بررسی انتخاب اشتباه رشته را بزنید.
 11. afroozyb

  اشتباهات رایج درس خواندن

  اشتباهات رایج درس خواندن اشتباهات رایج درس خواندن که نمی‌دانستید: وسواس در مطالعه(برگشت به عقب): از ترس اینکه یادت نره بعد هر چند خطی که خوندی مدام برنگرد.به خودت و حافظات اعتماد کن بلندخوانی: بلندخوانی به دلیل درگیر کردن زبان و حنجره باعث خستگی هنگام مطالعه می‌شود. در ضمن سرعت مطالعه به سرعت حرکت چشم و هماهنگی بین ذهن و چشم بستگی دارد.فقط برای قسمت‌های خیلی مهم می‌توانید از بلندخوانی استفاده کنید. مطالعه در حین قدم زدن: این کار به دلیل حرکت‌های اضافه به چشم موجب خستگی و آسیب می‌شود. موقع مطالعه بروپشت میز دیگه!
 12. afroozyb

  افزایش تمرکز هنگام مطالعه

  افزایش تمرکز هنگام مطالعه و دوری از اضطراب کاذب نکاتی دارد. ما این نکات را در این مطلب برایتان گرداوری کردیم. سعی کنید همه‌ی نکات را رعایت کنید. این شعار را در ذهن خود داشته باشید که شرایطی که دارم بیشترین تلاش خود را خواهم کرد. نه اینکه فکر کنید “باید همه چیز کامل باشد” نکات افزایش تمرکز هنگام مطالعه هنگام درس‌خواندن کاغذ و خودکار را کنار دستتان بگذارید.فکرهایی را که به ذهنتان می‌رسد و مزاحم درس‌خواندن شما می‌شود را یادداشت کنید. با اینکار دیگر نگران فراموش کردن کارها و ایده‌هایتان نیستید و به خودتون یاداوری کنید که درسته که اینکارها مهم است اما نباید مانع درس خواندن من شود پس بعرا برایشان کاری می‌کنم. خوب است گاهی فکرهای ناراحت کننده و ان‎‌هایی که حواستان را پرت می‌کند را جای دیگری بگذارید.به این ترتیب که زمان درس خواندن ان‌ها را موقتا کنار بگذارید تا بتوانید روی درس خواندن خود متمرکز شوید. سعی کنید هدف مشخصی را معین کنید که در هربار درس خواندن به آن را برسید. سعی کنید بر درسی که می‌خوانید تمرکز کنید و به اتفاقات بلند مدتی که بر اثر خوب یا بد امتحان دادن می‌افتد فکر نکنید.اول مهم‌ترین کار حاضر را انجام دهید و بدانید هر چیز حواس‌پرت کردن دیگری که به ذهنتان می‌رسد اهمیت کمتری از انچه در حال انجامش هستید دارد. یادتان باشد که در شرایطی که دارین بیشترین تلاش خود را می‌کنم و لازم نیست همه چیز کامل باشد. یاد بگیرید پگونه تشخیص بدهید مساله‌ای که حواستان را پرت کرده است ایا مهم تر از درس است؟ هرگاه ممکن بود بلافاصله سراغ حواس پرتیتان بروید.گاهی با حذف علت اصلی حواس پرتی می‌توانید زمان بیشتری را به درس اختصاص دهید و بعدا کمتر نگران شوید. سعی کنید جایی برای درس انتخاب کنید که دور از تلویزیون و رادیو و…باشد. محل درس خواندن خود را تمیز و مرتب نگه دارید. درس خواندن را در دوره‌های زمانی محدود انجام دهید. همه کتاب‌ها را کنار دستتان بذارید. برای کاهش اضطراب می‌توانید محل درس خواندن را مرتب کنید. برای کاهش اضطراب استراحت جسمی کمک می‌کند نگرانی‌تان کمتر شود.
 13. afroozyb

  مهارت‌های تندخوانی

  مهارت‌های تندخوانی را با تکنیک‌هایی می‌توان بالا برد. ما اینجا بعضی از این مهارت‌ها را به شما آموزش می‌دهیم: مکث‌ها و توقف‌های چشمان خود را حین مطالعه سطور کاهش دهید. این همان تمرکزهای لحظه‌ای روی حروف و واژه‌هاست.ما هنگام خواندن هر یک از سطرهای یک متن چشمان خود را به سورت جهش به سمت جلو حرکت می‌دهیم.اکنون هر میزان که ما مکث‌ها و جهش‌ها را کاهش دهیم سرعت خواندنمان نیز افزایش می‌یابد.معمولا این توقف ها در افراد کندخوان 7بار در سطر می‌رسد.این مکث‌ها را به 3 بار کاهش دهید. هنگام مطالعه چشمان خود را در طول سطرها حرکت دهید و نه سر خود را برای کاهش مکث‌ها حوزه دید خود را افزایش دهید. اجازه ندهید حین مطالعه دیدتان دچار سرگردانی شود. واژه‌ها را گروه بندی کنید. ما ۀموخته ایم که چگونه حروف را با یگدیگر ترکیب کرده و کلمات را درک کنیم. اکنون باید جملات را دسته بندی کنیم و مفهوم کلی پاراگراف را جدا کنیم. هیچ گاه به عقب بازنگردید. شما می‌توانید با مطالعه تکمیلی قسمت‌هایی را که به درستی متوجه نشده‌اید درک کنید. هدفمند مطالعه کنید. هدف خود را مشخص کنید.اینکار باعث می‌شود اطلاعات غیرضروری را حذف کنید. نقطه کلمات و مفاهیم کلیدی را مطالعه کنید. با صدای بلند مطالعه نکنید. در محیط مطالعه هرچیزی که باعث حواس پرتی می‌شود حذف کنید. واژه‌های جدید بیاموزید زیرا هرچه با واژگان یک زبان اشناتر باشید درک ان راحت تر است. تمرین و تمرین کنید. تمرکز خود را حین مطالعه حفظ کنید.
 14. afroozyb

  پاسخگویی به سوالات کنکور

  پاسخگویی به سوالات کنکور روش‌هایی دارد که ما در این مطلب برای شما گرداوری کرده‌ایم. برای جواب دادن به سوالات کنکور دنبال روش‌های عجیب نروید.. روش‌های پاسخگویی به سوالات کنکور: برای هر مدل سوالی در کنکور آماده باشید. اگر یک تست وقت زیادی از شما می‌گیرید آن را رها کنید. باید این فن را یاد بگیرید که بتوانید از بعضی تست‌ها بگذرید. در تست‌هایی که شک دارید باید زمانی ریسک کنید که مطمئا بتشید حدقل دو تا از جواب‌ها غلط است. قبل از پاسخ به تست تمام کلمات را کامل بخوانید. در جلسه کنکور در فضایی قرار نگیرید که با سرنخ‌های کوچک گول بخورید. محاسبات ریاضی را با دقت انجام دهید. در تست‌های معارف سرعت بیشتر است. در تست‌های زیست بیشتر به درک سوالات اهمیت دهید. در شیمی به اولویت قرار دادن سوالات توجه کنید. و در آخر با توکل به خدا و با تمرکز آرامش به جلسه کنکور بروید، موفق باشید.
 15. afroozyb

  شب کنکور چه غذاهایی نخوریم؟

  شب کنکور چه غذاهایی نخوریم؟ شب کنکور دور این غذاها را خط بکشید. غذاهای مناسب شب کنکور از غذاهای مناسب خانگی به جای غذاهای بیرون اسستفاده کنید تا احتمال ابتلا به مسمومیت کم شود. شب قبل از کنکور حتما غذاهای مفید و مقوی مصرف کنید و در صبح کنکور هم صبحانه‌ی کامل مصرف شود تا سوالات کنکور را با انرژی و تمرکز بیشتری پاسخ دهید. حتی افرادی که اهل صبحتنه خوردن نیستند هم باید وعده‌ی صبحانه را به صورت کامل مصرف کنند. هرگز از غذاهای چرب استفاده نکنید. میزان استفاده از پروتئین را افزایش دهید. پروتئین شامل گوشت، مرغ، جگر، عدسی و… می‌شود. مصرف بیش از حد غذاهایی که حاوی کافئین، قهوه، چای و شکلات باعث از بین رفتن آرامش می‌شود. هویچ، تخم مرغ و کرفس باعث افزایش آرامش می‌شود. برای اینکه بتوانید راه‌های تمرکز در مطالعه را بیاموزید می‌توانید به مطالب قبلی ما مراجعه کنید.
×
×
 • اضافه کردن...