رفتن به مطلب

soolltani

کاربر عضو
 • تعداد ارسال ها

  37
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

درباره soolltani

آخرین بازدید کنندگان نمایه

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمی شود.

دستاورد های soolltani

Newbie

Newbie (1/14)

5

اعتبار در سایت

 1. soolltani

  استرس چه علائمی دارد؟

  فرایند مدیریت استرس در دنیای مدرن امروز به عنوان یکی از کلیدهای ساختن زندگی شاد و موفق معرفی شده‌است. از آنجاییکه زندگی امروز ما را دائماً با وظایف و رویدادهای مختلف به چالش می‌کشد، مدیریت استرس تعدادی از روش‌ها را برای مدیریت بر اضطراب و حفظ سلامتی عمومی ارائه می‌کند. نشانه های استرس تصور کنید با یک صدای بلند و ناگهانی در حالت ترس و وحشت شدیدی قرار گرفته اید. چه احساسات و حالت های جسمانی به شما دست خواهد داد. برخی از آنها ممکن است این علائم باشند: سفت شدن عضلات عرق کردن بدن بویژه کف دستها و زیر بغل ها تند شدن ضربان قلب تشدید دم و بازدم ناآرامی معده اگر شما و یا نزدیکانتان از نشانه های مذکور رنج می برید، بدانید که عدم مدیریت صحیح استرس ها در زندگی باعث ایجاد این حالت ها شده است و با مراجعه به متخصصین برای دریافت مشاوره و یا گذراندن یک دوره آموزشی مدیریت استرس هر چه سریعتر از عواقب بعدی فرسودگی پیشگیری نماید.
 2. برخی از قفل های الکترونیکی این قابلیت را دارند که بتوان آنها را به وسیله دسترسی دوبل کنترل کرد، به عنوان مثال در تنظیمات آنها مشخص کرد که تنها با داشتن هم کارت و هم رمز دیجیتال بتوان به آنها دسترسی داشت. یعنی قابلیت های قفل کارتی و رمزی را به طور همزمان در اختیار داشته باشید. نصب کردن قفل های دیجیتالی با این قابلیت روی درب ها باعث میشود که امنیت آنها دو چندان شود و خیالتان راحت باشد که حتی اگر فردی به رمز شما دسترسی داشته باشد نمیتواند بدون در دست داشتن کارت قفل را باز کرده و وارد خانه شود. برای این قفل ها میتوان از ۱۰ تا ۳۰ رمز استفاده کرد، و همچنین قابلیت تعریف ۲۰ کارت مختلف با دسترسی های مختلف و به طور همزمان هستند. که میتوان سیستم دوبل را روی آنها برای ۲۰ نفر به صورت مجزا و با دسترسی های متفاوت ایجاد کرد. برای آشنایی بیشتر با این قفل ها و دریافت مشاوره برای خرید آنها میتوانید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید تا شما را در انتخاب هر چه بهتر قفل ها یاری کنند.
 3. ذهن آگاهی به زبان ساده به معنای آگاه بودن از افکار، رفتار، هیجانات و احساسات است و شکل خاصی از توجه محسوب می‌شود که در آن دو عنصر اساسی: حواس جمع بودن و بیداری ۱۰۰% و آگاه بودن نسبت به همه رخ داد‌هایی که همین الان در اطراف ما و همین طور درون بدن ما در حال اتفاق افتادن هستند. برای مطالعه مقاله تقویت ذهن اگاهی کلیک کنید. به این شکل که هیچ گونه قضاوت پیش داوری نسبت به درست و نادرست بودن اتفاقات، این بیداری و حواس جمعی و آگاهی ما را تحت تاثیر قرار ندهد. «ذهن آگاهی» کیفیتی از بیداری است که در آن ما از آگاه بودن خود آگاه می‌شویم. یعنی می‌فهمیم که داریم می‌فهمیم! یعنی وقتی داریم فکر می‌کنیم متوجه می‌شویم که در حال فکر کردن هستیم! به زبان ساده هم موضوعی را که راجع به آن فکر می‌کنیم، می‌بینیم، هم متوجه پدیده تفکر هستیم و هم متوجه فکر کننده هستیم.
 4. برخی از قفل های الکترونیکی این قابلیت را دارند که بتوان آنها را به وسیله دسترسی دوبل کنترل کرد، به عنوان مثال در تنظیمات آنها مشخص کرد که تنها با داشتن هم کارت و هم رمز دیجیتال بتوان به آنها دسترسی داشت. یعنی قابلیت های قفل کارتی و رمزی را به طور همزمان در اختیار داشته باشید. نصب کردن قفل های دیجیتالی با این قابلیت روی درب ها باعث میشود که امنیت آنها دو چندان شود و خیالتان راحت باشد که حتی اگر فردی به رمز شما دسترسی داشته باشد نمیتواند بدون در دست داشتن کارت قفل را باز کرده و وارد خانه شود. برای این قفل ها میتوان از ۱۰ تا ۳۰ رمز استفاده کرد، و همچنین قابلیت تعریف ۲۰ کارت مختلف با دسترسی های مختلف و به طور همزمان هستند. که میتوان سیستم دوبل را روی آنها برای ۲۰ نفر به صورت مجزا و با دسترسی های متفاوت ایجاد کرد. برای آشنایی بیشتر با این قفل ها و دریافت مشاوره برای خرید آنها میتوانید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید تا شما را در انتخاب هر چه بهتر قفل ها یاری کنند.
 5. soolltani

  افزایش اعتماد به نفس در زنان

  اعتماد به نفس، عبارت است از احساس اطمینان نسبت به خود. به عبارت دیگر، اعتماد به نفس یک فرد به نحوه ی احساس او درباره ی «من » خویش بستگی دارد. افزایش اعتماد به نفس در زنان… با این مقاله همراه باشید. شما در مورد خودتان چگونه فکر می کنید؟ آیا نظر مساعدی نسبت به خودتان دارید و به خودتان احترام می گذاریم؟ اگر پاسخ شما به سوالات اخیر مثبت باشد، در این صورت می توان گفت که شما از یک من قوی و ایده آل، برخوردار هستید، اما اگرشما نظر مساعدی نسبت به خودتان نداشته باشید و برای خودتان احترام قایل نشوید، می تون گفت که شما دارای من ضعیفی هستید. در انجام کارهایتان پافشاری کنید زمانی که در میدان چالشی جدید قرار می گیرید مقاومت به خرج دهید. اعتماد به نفس واقعی از این اعتماد ناشی می شود که شما می توانید با اتکا بر توان خویش و بدون در نظر گرفتن نتیجه کار با سعی و تلاش عملی را انجام دهید و با جسارت تمام آن را به پایان رسانید. اگر زمانی که اعتماد به نفس انجام کاری را دارید، مسئولیت انجام آن عمل را به تعویق بیندازید، هرگز آن را انجام نخواهید داد ؛ اما در حیطه علم روان شناسی، به این نتیجه رسیده ایم که تغییر رفتار سبب ایجاد تغییراتی در احساسات انسان می شود. بنابراین اگر عهده دار انجام کاری می شوید و آن را با اعتماد به نفس صوری و ظاهری انجام می دهید، مطمئن باشید احساس اعتماد به نفس واقعی در درونتان ریشه می دواند. از انسان های موفق کمک بخواهید آیا شخص قابل اعتمادی را می شناسید که بتواند یکی پس از دیگری مسئولیت کارهای جدید و همراه با ریسک را عهده دار شود؟ ببینید که او چطور این کار را انجام می دهد! به خود جرئت دهید و با این گونه افراد ملاقات کنید و دریابید که چطور آنها مسئولیت های خطیر را برعهده می گیرند. انسان های مطمئن به خود از کمک کردن به افراد خوشحال می شوند و از این طریق تلاش ها و تشویق هایی را که سبب شده امروز به چنین موقعیتی برسند تداعی می کنند. اگر فکر می کنید به ورزشکاری موفق غبطه می خورید و یا اگر در مورد زنی که در شصت سالگی به دانشگاه پزشکی راه یافته است در روزنامه مطلبی خوانده اید و آهی آرزومندانه کشیده اید ، بدانید که همین جا و همین حالا فرمول اعتماد به نفس را در دست دارید. کیف پول خود را مرتب و تمیز کنید هر هفته زمانی را صرف تمیز کردن کیف پول خود کنید. رسیدها، کارت ویزیت ها و تکه کاغذها را دور بیندازید. مرتب کردن و مدیریت کردن چیزهای کوچک و مهم می تواند به شما کمک کند که احساس کنید کنترل زندگی خود را در دست دارید.
 6. soolltani

  تقویت حس ششم

  حس ششم ما را یاد نوعی کنجکاوی و دانستن چیزهایی ماورا طبیعت می اندازد ولی آیا این حقیقت دارد یا نه در ادامه بیشتر می خوانیم…. حس ششم یا درک ماواری طبیع حسی است که فرد به کمک حسی که وابسته به هیچ یک از حواس پنجگانه فیزیکی نیست و از طریق ذهن دریافت اطلاعات داشته باشد. تقویت حس ششم همه افراد دارای حس ششم هستند . اگرچه ممکن است بسیاری از افراد آن را احساس نکنند و از آن آگاه نباشند اما با این حال دائما در طول فعالیت های روزانه خود از این حس استفاده می ‎کنند برای تقویت حس ششم خود کلیک کنید. حس ششم ما را یاد نوعی کنجکاوی و دانستن چیزهایی ماورا طبیعت می اندازد ولی آیا این حقیقت دارد یا نه در ادامه بیشتر می خوانیم…. حس ششم یا درک ماواری طبیع حسی است که فرد به کمک حسی که وابسته به هیچ یک از حواس پنجگانه فیزیکی نیست و از طریق ذهن دریافت اطلاعات داشته باشد. تحقیقات نشان می دهد، غریزه ما گاهی زودتر از عقل و منطق شرایط را درک و به زبان بدن ترجمه می کند. درواقع گاهی غریزه چیزهایی را که باید بدانیم قبل از آنکه هشیارانه و از طریق مغز آنها را دریابیم به ما انتقال می دهد. این روندی است که غریزه ما حالت فیزیکی پیدا می کند. حس ششم چیست؟ شما پنج حس اصلی دارید : بینایی ، شنوایی ، چشایی ، لامسه و بویایی و بسیاری از دانشمندان معتقدند که انسان ها علاوه بر پنج حسی که از آن ها نام برده شد؛ دارای حواس بسیار بیشتری هستند و به عنوان مثال، خارش را نمی ‎توان مرتبط با حس لامسه دانست؛ احساس گرما نیز ربطی به احساس لامسه افراد ندارد و در حقیقت، انسان ها از بیش از 21 حس برخور دارهستند. معنایی که ما در اینجا در مورد آن صحبت می ‎کنیم، احساسی فراتر از حواس عادی ما است . حس ششم، به صورت های مختلفی نمود ‎پیدا می ‎کند مانند دیدن چیزی که دیگران نمی ‎توانند ببینند ، تا شنیدن صدا هایی که دیگران نمی ‎توانند بشنوند و یا حادثه ای که دیگران نمی ‎دانند قرار است رخ بدهد.
 7. soolltani

  راه های تقویت خودباوری

  حتما برای شما هم پیش آمده است که کمبود چیزی را حتی در خوشحال ترین لحظه خود حس کنید. برای مثال در زمانی که موفق شدید باز هم احساس غم یا کمبودی داشته باشید. بسیاری مواقع این کمبود خودباوری است یعنی شما حتی در موفق ترین لحظه احساس رضایت از خود نمیکنید زیرا خودتان را باور ندارید. مثلا یک موفقیت علمی کسب کرده اید و وقتی دیگران از شما تعریف و تجدید می کنند شما می گویید حتما هرکس دیگری هم جای شما بود می توانست این موفقیت را کسب کند و در همین حین شما به خود القا می کنید که ارزش موفقیتی که کسب کردید کم است. برای مثال دیگر اینکه شما قبل از تلاش برای کاری جمله من نمی توانم را به کار می برید و اینگونه می شود که حتی شروع به آن کار نمیکنید. ریشه نارضایتی و عدم خودباوری در کمبود اعتماد به نفس و همچنین سرخوردگی هایی در کودکی است. خودباوری: قبول آنکه شکست بخشی از موفقیت است. برای مطالعه مقاله راه های تقویت خودباوری به لینک زیر بروید: https://zehn.ir/blog/راه‌های-تقویت-خودباوری/
 8. قفل الکترونیکی محصولات امنیتی هستند که بیشتر افراد تصور میکنند تنها برای امنیت درب ها کاربرد دارند اما این قفل ها ویژگی های ظریف دیگری هم دارند که در ادامه این نوشته آنها را بررسی کردیم. این قفل ها به عنوان دستیار های خانه محسوب میشوند و زمان هایی که خانه نیستید از خانه شما در برابر تهدیدات خارجی محافظت میکند، حتی میتوانید از راه دور دسترسی ورود و خروج با استفاده از قفل صادر نمایید. برخی از این قفل های الکترونیکی امکان کنترل به وسیله دستورات صوتی را هم دارند و با استفاده از هوشمند سازی عمل میکنند. قفل هوشمند درب چیست؟ یکی از مهمترین موارد در کنترل این قفل ها این است که استفاده از آنها در مقایسه با قفل های سنتی کمی هزینه بیشتر در پی دارد اما در دراز مدت در هزینه های نگهداری صرفه جویی میکند، مثلا هر بار نیاز به هزینه کلید سازی نیست و بدون نیاز به کلید های مکانیکی تنها با کلید های الکترونیکی که شامل مواردی مانند قفل اثر انگشتی، کارتی، قفل های دیجیتالی و قفل های بیومتریک هستند.
 9. soolltani

  روش های تقویت حافظه تصویری

  افراد با حافظه‌ تصویری اصولاً یادگیری بیشتری دارند و نحوه‌ی حل شدن مسائل راحتر در ذهنشان ماندگار می‌شود. تصاویر، عکس‌ها و جزوات را دقیقاً به همان شکل در مغزشان ثبت می‌کنند و قادرند آنها را به خوبی در ذهن خود مجسم کنند. مقاله روش های تقویت حافظه تصویری را در سایت ذهن به طور کامل مطالعه کنید. بدست آوردن چنین حافظه‌ی تا حدودی غریزی است و برخی بهتر می‌توانند تصاویر و عکس‌ها را به یاد بسپارند و یادآوری متن برایشان سخت تر است اما می‌توان با استفاده از تمرین‌های ساده، حافظه‌ تصویری را تقویت کرده و از این ویژگی به خصوص در امتحان‌ها و کل زندگی بهره برد. خواب تحقیقات نشان داده افرادی که خواب کافی دارند و شبانه‌روز هشت ساعت می‌خوابند نسبت به افرادی که خواب کافی ندارند بهتر می‌توانند جزئیات و تصاویر را به یاد بیاورند. شاید خواب تنبلی به نظر برسد اما مهم است. حقیقت جالب: محقق فیزیولوژیست نیکولاس دومی به این نتیجه رسیده که خواب نه‌تنها مانع فراموشی خاطرات شده بلکه به ما کمک می‌کند تا آن‌ها را بازیابی کنیم.بنابراین برای یادآوری خاطرات گذشته و تقویت حافظه تصویری باید خواب کافی داشته باشید. ورزش پس از خواب نوبت به ورزش می‌رسد. باید بدانید پس از چهار ساعت یادگیری ورزش کردن باعث می‌شود مطالب را به‌خوبی به خاطر بسپارید. بنابراین پس از یادگیری مطالب جدید کمی بدوید. حقیقت جالب: ورزش کردن نه‌تنها باعث تناسب‌اندام شده بلکه اکسیژن‌رسانی به مغز را افزایش می‌دهد. هرچند خون‌رسانی بیشتر باشد بهتر است درنتیجه حافظه ما تقویت شده و بهتر می‌توانیم خاطرات را به ذهن بسپاریم.
 10. soolltani

  فعال سازی نیمکره چپ مغز

  هر انسانی توانمندی‌هایی دارد كه با پرورش دادن و شكوفا كردن شان می‌تواند در زمینه‌های مختلف زندگی موفق شود، این كه شما چه نوع توانمندی‌هایی داشته باشید بسته به میزان فعال بودن نیمكره‌های مغزی شماست، یعنی بسته به این كه نیمكره چپ مغز شما فعال‌تر باشد یا راست تان، نوع توانمندی‌ها، علایق و رفتارهای‌تان متفاوت است. ویژگی های نیمکره چپ مغز * نیمکره چپ مغز قسمت راست بدن را کنترل میکند. * ریاضیات و فلسفه را دوست دارد. * نظم و طبقه بندی کردن را دوست دارد. * همیشه منطقی و تحلیل‌گر با کارها برخورد می‌کند. * با تنوع در زندگی مخالف است و زندگی منظم و از قبل تعیین شده را می پسندد. موانع پرورش نیمکره چپ داشتن عقاید و باورهای زیر مانع از پرورش نیمکره چپ می شوند: * نظم داشتن در زندگی به معنای محدودیت است * ریاضیات یا اینگونه دروس خسته کننده هستند و من به هر زحمتی شده نباید با آنها روبرو شوم. * توجه به جزئیات، تلف کردن وقت است.
 11. soolltani

  فعال سازی نیمکره چپ مغز

  هر انسانی توانمندی‌هایی دارد كه با پرورش دادن و شكوفا كردن شان می‌تواند در زمینه‌های مختلف زندگی موفق شود، این كه شما چه نوع توانمندی‌هایی داشته باشید بسته به میزان فعال بودن نیمكره‌های مغزی شماست، یعنی بسته به این كه نیمكره چپ مغز شما فعال‌تر باشد یا راست تان، نوع توانمندی‌ها، علایق و رفتارهای‌تان متفاوت است. ویژگی های نیمکره چپ مغز * نیمکره چپ مغز قسمت راست بدن را کنترل میکند. * ریاضیات و فلسفه را دوست دارد. * نظم و طبقه بندی کردن را دوست دارد. * همیشه منطقی و تحلیل‌گر با کارها برخورد می‌کند. * با تنوع در زندگی مخالف است و زندگی منظم و از قبل تعیین شده را می پسندد. موانع پرورش نیمکره چپ داشتن عقاید و باورهای زیر مانع از پرورش نیمکره چپ می شوند: * نظم داشتن در زندگی به معنای محدودیت است * ریاضیات یا اینگونه دروس خسته کننده هستند و من به هر زحمتی شده نباید با آنها روبرو شوم. * توجه به جزئیات، تلف کردن وقت است.
 12. پیش از خرید قفل الکترونیکی توجه کنید!! با این مقاله همره باشید تصمیم گیری در مورد بهترین مدل دستگیره درب دیجیتال الکترونیکی یک موضوع بسیار چالش برانگیز است. تولید کنندگان و مدل های مختلفی از این محصولات در بازار وجود دارد. این تولید کنندگان با برجسته کردن ویژگی های محصولات خود ، تصمیم گیری را برای شما دشوار می کنند. با این حال ، به عنوان یک مصرف کننده ، اطلاعات کافی در مورد دستگیره الکترونیکی ندارید ، که این امر انتخاب را برای شما سخت تر می کند. برخی از شرکت ها با نصب دستگیره درب های دیجیتالی نمونه اولیه هوشمند ، به شما اطلاع می دهند که بطور مستقیم از نحوه کار و ویژگی های این قفل ها مطلع شوید. این تجربه سرقت قفل به شما کمک می کند تا هنگام خرید سؤالات خود را با فروشنده در میان بگذارید. همچنین می توانید با استفاده از دفترچه راهنما ، با ویژگی های مختلف این محصولات آشنا شوید.
 13. دستگیره های درب کارتی که با نام قفل کارتی شناخته میشود یکی از سیستم های امنیتی است که در مکان های مختلف از آنها استفاده میشود، استفاده از این تکنولوژی دسترسی سارقان به قفل دشوار میکند، این قفل ها از مکانیزم جدیدی استفاده میکنند و علاوه قفل کردن درب دارای تکنولوژی های دیگری مانند: آلارم هشدار، قفل کودک، سیستم اعلام حریق و گزارشگیری هم هست، که حریم خصوصی افراد را حفظ میکند. بهترین دستگیره های کارتی موجود در بازار در حال حاضر میتوان مدل های مختلفی از دستگیره های کارتی را در برند ها و کارایی های متفاوت در بازار یافت اما بهترین قفل های موجود از برند، یوکا ، سامسونگ و یال هستند.
 14. soolltani

  اصل کایزن

  معني اصلي واژه کایزن ساده و گویاست: کایزن یعني بهبود مستمر، بهبود مستمری که تمامي افراد یعني مدیران کارکنان و کارگران را در بر مي گیرد از مدیریت باال گرفته تا پایین ترین قسمت ها . فلسفه کایزن براین اصل استوار است که شیوه زندگي انسان شامل زندگي شغلي، زندگي اجتماعي و زندگي خانوادگي باید پیوسته و مداوم بهبود یابد. حتي یک روز را نباید بدون ایجاد نوعي بهبود در یکي از بخشهای سازمان یا شرکت سپری نمود. ارائه پیشنهادات الزاما ماهي یا سالي یکبار نیست بلکه مستمر است . کایزن یک شیوة مدیریتي ژاپني است که براساس دیدگاههای دکتر دبلیو . ای . دمینگ و دکتر جي.ام.جوران اساتید رشتة مدیریت در آمریکا شکل گرفته است و بعدها توسط ژاپني ها کلید قدرت رقابت آنها گردید.
 15. soolltani

  دوره انلاین

  آموزش الکترونیکی یا یادگیری الکترونیکی (به انگلیسی: Electronic Learning) شیوه‌ای برای طراحی، تدوین، ارائه دوره های انلاین و ارزشیابی آموزش است که از قابلیت‌ها و امکانات الکترونیکی برای کمک به یادگیری بهره می‌گیرد. برای شرکت در دوره های انلاین سایت ذهن کلیک کنید. آموزش الکترونیک روش آموزشی است که از زمان پیدایش اینترنت و گسترش فناوری و استفاده از قابلیت‌های آن ایجاد گردیده‌است و در حقیقت تکامل یافته شیوهٔ آموزش از راه دور و برطرف‌کنندهٔ نیاز انسان‌های کاوشگر و خواهان یادگیری است، خصوصاً اینکه این روش وابستگی به زمان و مکان را کم می کند. موانع دوره انلاین تجربهٔ اندک در زمینهٔ فناوری و آموزش الکترونیکی: تعدادی از فراگیران آموزش الکترونیکی را در فناوری و تکنولوژی خلاصه می‌کنند و چون خودشان تجربه‌ای در زمینه‌های فناوری ندارند در آموزش مشارکت نمی‌کنند. آن‌ها گمان می‌کنند این مدل آموزشی تنها برای کسانی است که با فناوری سر و کار داشته‌اند، این مسأله یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های آموزش مجازی برای متخصصان در این حوزه است. برای مقابله با این موضوع روش‌ها و دستورالعمل‌هایی را به آسانی در اختیار کاربران قرار دهید و مطمئن شوید آن‌ها می‌دانند چه کار می‌توانند انجام دهند! همچنین پیش از آغاز دوره می‌توانید یک وبینار برگزار کنید، شیوهٔ بهره‌وری از سیستم مدیریت دوره انلاین را نیز می‌توان به شکل ویدئویی در اختیار فراگیران قرار داد.
×
×
 • اضافه کردن...