رفتن به مطلب

ترایفل توت فرنگی با پودر کاستارد

ارسال های توصیه شده

ترایفل یک دسر خیلی ساده و سریعه و خیلی خوشمزه!
توی این ترایفل از بیسکوییت جای کیک استفاده کردم که یه مدل ایتالیایی از ترایفل هستش!
دسر ترایفل دسر متنوع و ساده ایه که بیسش با کیک اسفنجی و ژله و یه پودینگ یا کرم وانیل یا خامه ی زده شده و یا حتی بستنی توی تابستون درست میشه و البته با انواع میوه!
میدونم برای توت فرنگی یه کوچولو دیره اما هست یا میشه از میوه های دیگه استفاده کرد مثه هلو یا مخلوط میوه ها!
من اکثرا با خامه نمیدرستم که کالریش زیادی زیاد نشه چون خودش همینجوری از کالری داره منفجر میشه!

مواد لازم ترایفل :
توت فرنگی
کرم کاستارد
خامه ی فرم گرفته
بیسکوییت

مواد لازم کرم کاستارد :
شیر ۲ پیمانه
پودر کاستارد ۳ قاشق
شکر ۵ قاشق

طرز تهیه ترایفل توت فرنگی

طرز تهیه ترایفل توت فرنگی

طرز تهیه :
اول ۴/۱ پیمانه از شیر رو برمیداریم و باقیشو میریزیم توی قابلمه همراه شکر میذاریم روی حرارت تا بجوشه ، شیر باقیمونده رو با پودر کاستارد مخلوط میکنیم تا حل بشه!
وقتی شیر جوشید حرارت رو کم میکنیم و شیر و کاستارد رو اضافه میکنیم و سریع هم میزنیم اونقدر روی حرارت هم میخوره تا مثله فرنی سفت بشه!
روش یه نایلون فریزر میکشیم تا رویه نبنده و خنک بشه!
بیسکویتا رو میریزیم توی زیپ لاک و میکوبیمشون!!! تا همشونو خورد و خمیر کنیم!!!
سه تا از توت فرنگی ها رو اسلایسای باریک میکنیم و بقیه شونو خورد میکنیم
جام شیشه ای خوشگل برمیداریم ۱ قاشق از بیسکوییتا رو میریزیم کفشون و از اسلایسای توت فرنگی به دیواره ی جام میچسبونیم.

ترایفل انگلیسی

ترایفل انگلیسی

یه کوچولو هم از توت فرنگیای خورد شده میریزیم روی بیسکوییتا! بعد کاستارد رو اضافه میکنیم تا کامل توت فرنگیای دیواره برن زیر کاستارد!

طرز تهیه ترایفل با ژله

طرز تهیه ترایفل با ژله

اگه خامه دوست داشتین اینجا اضافه میشه که من برای کم کردن کالری نریختم!
دوباره یه لایه بیسکوییت و روشم توت خورد شده و در آخر تا لبه ی جام رو پر از کاستارد میکنیم.

ترایفل با ژله

ترایفل با ژله

روشو میشه با خامه و توت فرنگی تزیین کرد که من فقط از توت فرنگی اسلایسی استفاده کردم.
میره برای ۷ تا ۸ ساعت توی یخچال تا خوب سرد و خوشمزه بشه!

طرز تهیه ترایفل با کاسترد

طرز تهیه ترایفل با کاسترد

یه دسر آسون و تابستونی و شیک! و واقعا خوشمزه!!

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...