رفتن به مطلب

فاصله ای به نام زندان

Zxcv

ارسال های توصیه شده

چند روزی است که مرا به این بند آورده اند. هم بندهایم چندتایی خبرنگار هستند و چندتایی هم حزب های سابقم. دیگر هم بندها، اذیتم نمی کنند. این جا دیگر حداقل عقیده هایمان یکی است. اما زندگی این جا سخت است. مثل مرغ عشقی اسیرم. تنها امید دیدن تو ، مرا زنده نگه داشته است. همیشه دوستت دارم.

در گوشه ای از حیاط زندان ، فرصت را غنیمت شمرده بود و اولین برگ دفتر خاطراتش می نوشت. همین امروز صبح ، تصمیم گرفته بود خاطرات زندانش را بنویسد. مشخص نبود چقدر می بایست در زندان بماند . نوشتن خاطراتش ، می توانست لحظاتی از زندان را پر کند. دفترچه اش بیش تر شبیه گفت و گوی یک طرفه ی او و عشقش بود. او را به جرم سیاسی به زندان آورده بودند. اوایل هر روز بازجویی بود اما چند وقتی بود که دیگر تنها غمش فراق از عشقش بود.

دو ماه از دوریت می گذرد . در این مدت هیچ خبری از تو ندارم. حتما نمی گذارند نامه ات به دستم برسد و یا به ملاقاتم بیایی. ناگفته می دانم به یادم هستی . دوستت دارم.

۵ ماه گذشت . کاش میدیدی چه شکلی شده ام . خودم را دیگر نمی شناسم. حسابی لاغر شده ام ؛ اما هنوز قلبم تو را صدا می کند.

۷ ماه و ۵ روز است که منتظر دیدارت هستم .عید دارد می آید. باید با هم می رفتیم خرید عید. افسوس. نگران نباش. سال دیگر کنارت هستم. دوستدار تو.

عجیب است که نامه های تو به من نمی رسند . همین دیروز برای یکی از هم بند هایم نامه آمد. دوستت دارم.

دیروز مادرم به دیدارم آمد و فقط اشک ریخت . با دیدنم نتوانست حرفی بزند و من هم نتوانستم بپرسم تو کجایی . حتما فقط به مادر ها اجازه ی ملاقات می دهند . در انتظارتم.

یک سال گذشت. چه سخت گذشت. دیگر نیستی کنارم. کجایی؟ همچنان امید قلبم هستی.

زندانی۴۵۱

بله؟

نامه داری!

مممممن؟از کیه؟

از دادگاه 

دادگاه؟ اونجا چرا؟

یه احضاریست . درخواست طلاق!

مرتضی رویتوند

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...